خانه / آموزشی / مدیرعامل ایرنا: آماده گسترش همکاری با رسانه‌های سوریه هستیم

مدیرعامل ایرنا: آماده گسترش همکاری با رسانه‌های سوریه هستیممدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی که امروز (شنبه) در دیدار با هیاتی 35 نفره از مدیران، دبیران و نمایندگان رسانه‌های سوریه در تهران سخن می‌گفت، یادآور شد: یکی از زمینه‌های همکاری میان رسانه‌های دو کشور این است که تفاوت مجاهدت و خشونت و افراط‌گرایی را برای جوانان و مردم جهان تبیین کنند تا گروه‌های افراط‌گرا فرصت سوء‌استفاده از احساسات جوانان را نیابند.
هاشمی با تاکید بر ضرورت تنوع در تولیدات خبری، گفت: اگرچه پوشش رویدادهای سیاسی اهمیت فراوان دارد، اما رسانه‌ها باید در زمینه روابط اقتصادی و بازرگانی دو کشور و رویدادهای ورزشی و اجتماعی نیز فعالیت کنند، تا افکار عمومی با زمینه‌های مختلف همکاری میان دو کشور آشنا شوند.
مدیرعامل ایرنا در پاسخ به سئوال خبرنگار سوری که از پیشرفت‌های ایران علیرغم تحریم‌ها ابزار خشنودی کرده بود، تصریح کرد: مسلما تحریم مانع از پیشرفت نیست؛ امروز ایران در بخش‌های پزشکی، کشاورزی و فنی پیشرفت‌هایی چشمگیر داشته است و شرکت‌های دانش‌بنیان در ایران رو به توسعه هستند؛ هم اکنون ایران رتبه 15 تولید علم را در جهان در اختیار دارد و با داشتن یک درصد از جمعیت جهان، دو درصد از مقاله‌های علمی جهان را تولید می‌کند.
هاشمی همچنین از همکاری آموزشی میان ایرنا و رسانه‌های سوری استقبال کرد.
رئیس اتحادیه روزنامه‌نگاران سوریه، دبیر این اتحادیه و 33 نفر از مدیران، دبیران و نمایندگان رسانه‌های سوری در این دیدار به طرح دیدگاه‌های خود درباره زمینه‌های همکاری با ایرنا پرداختند.
اعضای هیات سوری امروز همچنین از اتاق خبر ایرنا بازدید کردند و از نزدیک با مراحل تولید و نشر خبر در خبرگزاری جمهوری اسلامی آشنا شدند.
شبک**خاورم/ 9163/1275**1708انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

جشنواره داستان نویسی بلوطیکا ایذه برگزار شد

حسین محمدی جمعه در ‌گفت و ‌گو با خبرنگار ایرنا …

پاسخ دهید