خانه / آموزشی / 80 درصد ظرفیت فرهنگستان علوم جهان به محققان کشورهای کمتر توسعه یافته اختصاص دارد

80 درصد ظرفیت فرهنگستان علوم جهان به محققان کشورهای کمتر توسعه یافته اختصاص داردبه گزارش ایرنا رومین مورنزی، عصر پنجشنبه در حاشیه کمیته راهبری بیست و هشتمین نشست عمومی فرهنگستان علوم جهان در شیراز در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این فرهنگستان، فضای علمی جهان را رصد می کند و با اهدای جوایز و معرفی دانشمندان برتر به دنبال ایجاد انگیزه در فضایی عادلانه و رقابتی است.
وی ادامه داد: در فرهنگستان علوم جهان کشورها عضویت ندارند بلکه دانشمندان و مجامع علمی همه دنیا بر اساس ملاک های مشخص می توانند به عضویت آن درآیند.
مورنزی، با اشاره به معرفی 10 دانشمند برتر جهان در نشست ۲۰۱۸ این فرهنگستان در شیراز، گفت: این فرهنگستان با رویکردی بدون تبعیض، زیرساخت های علمی را برای مجامع علمی و دانشمندان کشورهای مختلف فراهم می کند.

** شیراز میزبان 250 دانشمند شاخص جهان
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز به خبرنگاران بیان داشت: نشست عمومی فرهنگستان علوم جهان که آذرماه 97 در شیراز برگزار می شود، زمینه ساز توسعه و ارتقای همکاری های علمی بین المللی کشورمان خواهد بود.
مسعود برومند، افزود: حضور 250 دانشمندان شاخص جهان در نشست عمومی فرهنگستان علوم، به محققان و پژوهشگران کشورمان این امکان را می دهد که ضمن آشنایی با محققان همتراز خود، از آخرین یافته های یکدیگر مطلع شوند و ارتباطات علمی خود را گسترش دهند.
وی بیان کرد: این نشست که زمان دقیق برگزاری آن پس از بررسی های نهایی اعلام خواهد شد با همکاری مشترک وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.
6122 /6118انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

جشنواره داستان نویسی بلوطیکا ایذه برگزار شد

حسین محمدی جمعه در ‌گفت و ‌گو با خبرنگار ایرنا …

پاسخ دهید