خانه / آموزشی / نخستین المپیاد ملی بازی های فکری در شیراز آغاز به کار کرد

نخستین المپیاد ملی بازی های فکری در شیراز آغاز به کار کردمدیرکل آموزش و پرورش استان فارس در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در این باره گفت: این رقابت ها که تا شنبه 12 اسفندماه جاری ادامه دارد، دانش آموزان در 12 رشته بازی های فکری با یکدیگر رقابت می کنند.
حمیدرضا آذری افزود: برترین های هر یک از این رشته ها، مردادماه سال 97 به مسابقات جهانی به میزبانی هلند اعزام می شوند.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس بازی های فکری را جایگزین مناسبی برای بازی های کامپیوتری ناسالم دانست و اظهار کرد: مهارتهای ذهنی و پرورش فکر دانش آموزان باید اولویت اصلی آموزش و پرورش در فرآیند یادگیری باشد.
آذری با بیان اینکه هر اندازه از بازی های فکری در مدارس برای آموزش استفاده شود به همان میزان علاقه دانش آموز نیز افزایش خواهد یافت، اظهار کرد: فاصله گرفتن از درس های تئوری باعث می شود که اعتماد به نفس، میزان ابتکار و استعداد دانش آموزان سنجیده شود.
وی ادامه داد:در آموزش و پرورش به دلیل مدون بودن دروس کمتر فرصت می شود که در مدارس به بازی های فکری توجه شود البته خوشبختانه اخیرا در استان فارس و به دلیل تلاش های پژوهشسرا و سازمان دانش آموزی، بازی های فکری مناسبی تعریف و زمینه های خوبی نیز ایجاد شده است اما نیاز به تلاش بیشتر احساس می شود.
رئیس سازمان دانش آموزی استان فارس نیز در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: نخستین دوره مسابقات ملی بازی های فکری رویش در 12 رشته از بازی های فکری دومینو برج، دومینو تاپلینگ ،اتتلو، جنگا، بلاک آس دو نفره ، لیوان چینی ، پنتاگو، بلاک آس چهار نفره ، اتتلو حرفه ای ، کریدور ، روبیک و جنگادو در دو سطح ابتدایی ومتوسطه است.
محسن کلاری ادامه داد:اختتامیه این مسابقات شنبه 12 اسفندماه برگزار می شود که 45 دانش آموز از بین تمام شرکت کننده ها برگزیده و از آنها تقدیر خواهد شد.
رئیس سازمان دانش آموزی فارس در بخش دیگری از گفتگوی خود به سطح کیفی برگزاری این مسابقات اشاره کرد و گفت: به دلیل ظرفیت های کیفی و کمی استان فارس در حال رایزنی برای کسب میزبانی بازی های فکری آسیایی در سال 2019در شهر شیراز هستیم.
وی با اشاره به اینکه در سازمان دانش آموزی استان فارس تقویت نشاط و سرگرمی همراه با تفکر مدنظر است، افزود: طرح بازی خانه در استان در حال پیگیری است.
کلاری گفت: در چارچوب این طرح، مکان هایی مانند کتابخانه احداث می شود که بازی های فکری آموزشی به صورت امانت در اختیار دانش آموزان قرار گیرد.
9873 / 2027انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

جشنواره داستان نویسی بلوطیکا ایذه برگزار شد

حسین محمدی جمعه در ‌گفت و ‌گو با خبرنگار ایرنا …

پاسخ دهید