خانه / آموزشی / گشایش نمایشگاه کتاب 30 ناشر ملی در آستارا

گشایش نمایشگاه کتاب 30 ناشر ملی در آستاراسرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا عصر شنبه در آئین افتتاح این نمایشگاه به خبرنگار ایرنا گفت: در این نمایشگاه سه هزار عنوان کتاب در موضوعات دفاع مقدس، فرهنگ، دین، ادبیات، روانشناسی، کودک و نوجوان، پزشکی، داستان و تاریخ ارائه شده است.
شاپور تشرینی افزود: این نمایشگاه به عنوان نخستین نمایشگاه گسترده کتاب در آستارا، تا 25 اسفندماه از ساعت 9 تا 22 دایر است و کتاب ها با 50 درصد تخفیف عرضه می شود.
وی بیان کرد: ایجاد باشگاه کتابخوانی از راه های افزایش سرانه مطالعه و ترغیب مردم به مطالعه است و راه اندازی آن در آستارا برای سال 97، در دستور کار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان قرار دارد.
فرماندار آستارا نیز در بازدید از این نمایشگاه گفت: ترویج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه به خصوص در بین جوانان و نوجوانان ضروری است و اداره آموزش و پرورش و دانشگاه ها باید در این امر پیشگام باشند.
یونس رنجکش افزود: باید اهمیت کتاب در جامعه تبیین و جایگاه آن به عنوان وسیله‌ انتقال فرهنگ و تمدن مطرح شود.
چهار کتابخانه با 2 هزار عضو در آستارا فعال است

** آغاز جشنواره شب های خنده در آستارا
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا گفت: اجرای جشنواره فرهنگی شب های خنده با برنامه های موسیقی، تئاتر، تقلید صدا، مسابقه و نمایش کمدی به مدت یک هفته ساعت 21 هر شب در سینما دریای آستارا آغاز شده است.
تشرینی افزود: جشنواره ها و جنگ های شادی در آستانه نوروز، با هدف ایجاد شور و نشاط بین شهروندان و گردشگران اجرا می شود و در تعطیلات نوروزی نیز ادامه خواهد داشت.
400 هنرمند در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا ساماندهی شده است.

** برگزاری همایش پیشگیری از آسیب های اجتماعی در آستارا
شهلا قاضی پور رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی آستارا روز شنبه در این همایش گفت: موثرترین راهکار پیشگیری از آسیب های اجتماعی، آگاه سازی و اطلاع رسانی عمومی است.
وی بیکاری را از مهمترین دلایل روی آوردن نسل جوان به مواد مخدر و آسیب های اجتماعی دانست و افزود: باید با ایجاد فرصت های شغلی، از روی آوردن جوانان به مصرف مواد مخدر جلوگیری کنیم.
وی بیان کرد: آسیب‌های اجتماعی و شبکه ‌های مجازی، از پدیده های نوظهور زندگی امروز است و در صورت غفلت و نداشتن برنامه ‌ریزی درست در این زمینه، جامعه دچار زیان‌های جبران ناپذیر خواهد شد.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است.
7105 / 7124 / 2007انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

جشنواره داستان نویسی بلوطیکا ایذه برگزار شد

حسین محمدی جمعه در ‌گفت و ‌گو با خبرنگار ایرنا …

پاسخ دهید