خانه / آموزشی / راه اندازی نمایشگاه صنایع دستی در شهر اسکو

راه اندازی نمایشگاه صنایع دستی در شهر اسکوبابک شریفی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به حمایت شهرداری اسکو برای ایجاد نمایشگاه صنایع دستی و تولیدات شهرستان، گفت: صنایع دستی هویت یک ملت است از این رو باید از همه امکانات و مناسبت ها برای رونق آن بهره گیری کرد.
وی با بیان اینکه نخستین کارکرد صنایع دستی ایجاد اشتغال است، اظهار کرد: برپائی اینگونه بازارچه ها می تواند فضای کسب و کار محلی و همچنین فروش این محصولات را توسعه دهد تا این هنر صنعت با رونق بیشتری روبرو شود.
شریفی گفت: ایجاد نمایشگاه ها و بازارچه های صنایع دستی مصداق بارز اقتصاد مقاومتی درون زا و برون گرا بوده و سبب می شود تا صنایع دستی به جایگاه واقعی خود دست پیدا کند و کالاهای تولیدی بدون واسطه با قیمت واقعی به دست مصرف کننده برسد.
وی با اشاره به فرا رسیدن فصل سفرهای نوروزی و رویداد مهم تبریز 2018، گفت: بهره مندی از ظرفیت بزرگ این رویداد در شهر اسکو در گرو عرضه مستقیم و رونق امر فروش و عرضه صنایع دستی بوده و انتظار می رود حداکثر بهره مندی از این فرصت و رونق کسب و کار محلی و صنایع دستی به عمل آید.
شریفی هدف از برگزاری این نمایشگاه را حمایت از صنایع دستی هنرمندان و عرضه مستقیم و بدون واسطه و ایجاد اشتغال با سرمایه و هزینه کم یاد و اظهار کرد: صنایع دستی یکی از برندهای اصلی اشتغال‌زایی است و ایجاد نمایشگاه صنایع دستی یکی از ضروریات اصلی این صنعت در شهر اسکو می باشد.
شهرستان اسکو با جمعیت 85 هزار نفر در فاصله 58 کیلومتری غرب تبریز واقع است.
خبرنگار: سیدیحیی مرتضائی**انتشار: عزیزی راد
3038/518انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

محفل انس با قرآن با حضور 150 دانش آموز بسیجی و قرآنی در ارومیه برگزار شد

به گزارش خبرنگار ایرنا این دانش آموزان از افراد دارای …

پاسخ دهید