خانه / آموزشی / استاندار خراسان رضوی: ماهورا، بیان جدید از دفاع مقدس برای نسل جوان است

استاندار خراسان رضوی: ماهورا، بیان جدید از دفاع مقدس برای نسل جوان استبه گزارش ایرنا، علیرضا رشیدیان دوشنبه شب در مراسم اکران فیلم ماهورا از سری فیلم های جشنواره فیلم فجر در مشهد افزود: فیلم ماهورا صدای بلند برای ارزشها و فرهنگ این ملت بزرگ است، ملتی که به رغم تبلیغات سوء، ارزشهای ملی و دینی خود را حفظ کرده اند.
وی اظهار کرد: جشنواره فیلم فجر مشهد فرصتی برای هنرمندان، بازیگران و فیلم سازان این استان است تا در عرصه تولید فیلم و جذب تماشاگر به سینما بازشناخته شوند.
وی گفت: خوشحالیم از اینکه هنرمندان فیلم های خود را در جشنواره فیلم فجر مشهد به نمایش گذاشتند، این شهر تاریخ غنی در فرهنگ و هنر دارد و از سوی دیگر شهر معنوی و پایتخت فرهنگی جهان اسلام است.
استاندار خراسان رضوی با قدردانی از عوامل فیلم ماهورا افزود: این فیلم رشادت ها و ایثارگری های مردم یک روستا در جریان دفاع مقدس را به زیبایی به تصویر می کشد و به ویژه ‘حمید آخوندی’ در این فیلم مظهر یک هنرمند واقعی است.
وی اظهار کرد: از سوی دیگر باید از هنرمندی مانند ‘علیرضا جلالی’ و سایر دست اندرکاران به سبب اینکه توانستند مردم روستای مورد نظر در فیلم را به صحنه نمایش آورده و وقایع دوران دفاع مقدس را بازآفرینی کنند، تشکر ویژه نمود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: فیلم ماهورا دارای سه مشخصه روایتگری دفاع مقدس، ترویج انسانیت و نفی خشونت است.
سید جواد حسینی افزود: روایتگری دفاع مقدس نمونه ای از سینمای معناگراست که بعد از انقلاب اسلامی در کشور رونق گرفت و 2 مشخصه ترویج انسانیت و نفی خشونت نیز با زبان بین المللی پیوند خورده و امروز جهان آن را از سوی ایران پذیرفته است.
وی اظهار کرد: در فیلم ماهورا، روایتگری دفاع مقدس با یک داستان عاشقانه است که یک امر واقعی را در قالب ویژگی های انسانی، نفی خشونت و ارزشهای آن دوران به تصویر می کشد.
وی با اشاره به رشد تماشاگران سینما در دولت یازدهم گفت: در سال گذشته تماشاگران سینما در کشور 80 درصد رشد داشتند و 25 میلیون نفر در سینماها حضور یافته و فیلم ها را تماشا کردند.
حسینی با اشاره به رونق سینماها در دولت یازدهم افزود: در دولت یازدهم فروش سالانه بلیت فیلم های ایرانی در سینماها به 57 میلیارد ریال رسید.
وی اظهار کرد: در خراسان رضوی همزمان با دهه فجر 12 سالن سینمای جدید افتتاح شد و شمار سالن های سینما در این استان به 38 سالن رسید.
وی همچنین از حضور هنرمندان مشهدی در عرصه سینمای کشور به ویژه در فیلم ماهورا شامل داریوش ارجمند، میترا حجار و ساعد سهیلی قدردانی کرد.
داریوش ارجمند، ساعد سهیلی، یوسف مرادیان، بهاره کیان افشار، مونا فرجاد و میترا حجار از جمله هنرمندانی هستند که در فیلم ماهورا به ایفای نقش پرداخته اند.
سازنده این فیلم حمید زرگرنژاد و تهیه کنندگان آن حمید آخوندی و علیرضا جلالی هستند.
در جشنواره فیلم فجر مشهد ٢٣ فیلم در سینماهای مشهد اکران می شوند که ٢٢ فیلم از این تعداد سینمایی و یک فیلم انیمیشن است.
خبرنگار: میترا عبداللهی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم
7489 / 6053انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

محفل انس با قرآن با حضور 150 دانش آموز بسیجی و قرآنی در ارومیه برگزار شد

به گزارش خبرنگار ایرنا این دانش آموزان از افراد دارای …

پاسخ دهید