خانه / آموزشی / سرپرست دانشگاه شیراز:اقدامات و انتصاب ها در این دانشگاه بر اساس اعتدال است

سرپرست دانشگاه شیراز:اقدامات و انتصاب ها در این دانشگاه بر اساس اعتدال استبه گزارش ایرنا، حمید نادگران سه شنبه در نشست خبری افزود: قانون مبنای کار تمام اقدامات در دانشگاه شیراز خواهد بود و در آینده نیز همین گونه است.
وی در زمینه آنچه اخراج سه استاد دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه شیراز مطرح شده گفت: شایعاتی مبنی بر اخراج سه نفر از اعضای هیات علمی این دانشکده در هفته های اخیر در فضا مجازی منتشر شده که هرگز صحت ندارد و کاملا تکذیب می شود.
سرپرست دانشگاه شیراز ادامه داد:استخدام اعضای هیات علمی در ابتدا براساس قانون بصورت پیمانی و پنج ساله است که در این مدت هر فرد باید پژوهش های علمی خود را بر اساس معیاری خاص ارائه دهد و در این مدت باید مقالات علمی و آموزشی هر شخص به حدنصابی که مشخص شده برسد، این سه نفر نیز از این قانون مستثنی نیستند و تاکنون نتوانستند حدنصاب لازم را در این زمینه کسب کنند.
نادگران گفت:هرچند که دو نفر از آنها هنوز یکسال دیگر فرصت دارند و یک نفر نیز با وجودی که فرصت تعیین شده پنج ساله آن به اتمام رسیده بر اساس بندی از این قانون یکسال دیگر به وی اجازه داده شده تا فعالیت های علمی و پژوهشی خود را به میزان کفایت برساند، بر اساس ماده 12 آیین نامه استخدام هیات علمی دانشگاه ها، این ارزیابی درباره همه اعضا انجام می شود.
وی اضافه کرد: برای این افراد در ترم تحصیلی گذشته و همینطور ترم آینده دروسی برای تدریس در دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه شیراز در نظر گرفته شده و هیچ تصمیمی نیز در زمینه اخراج آنها از سوی مسئولان دانشگاه مدنظر نبوده و احتمالا تصورات اشتباه این افراد و دامن زدن برخی رسانه ها موجب انتشار این خبر کذب شده است.
نادگران افزود: تمام دانشجوهای دانشگاه شیراز مطمئن باشند که تشکل‌ها،‌ انجمن‌ها و فعالیت‌های دانشجویی در قالب قانون می‌توانند فعالیت کنند و دانشگاه را حمایت و یا نقد کنند، همه این امکان را خواهند داشت که عملکرد مسولان دانشگاه را نقد و یا حتی به آن در چهارچوب قانون اعتراض داشته باشند، برپایی کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه نیز باید مدنظر قرار گیرد.
وی ادامه داد: تشکل‌های دانشجویی پدیده ای بسیار مبارک برای دانشگاه است به گونه ای که دانشگاه بدون تشکل و حرکت دانشجویی ، هیجان و شور دانشجویی، دانشگاه نیست،دانشجو نباید نسبت به پیرامون خود بی‌تفاوتی باشد باید به تشکل‌ها و انجمن ها وارد شده و در قالب آنها فعالیت و کار تشکیلاتی، تیمی و مدیریتی را در محیط دانشگاهی تجربه کند و قطعا نه تنها از فعالیت‌های تشکل‌های دانشجویی استقبال خواهیم کرد بلکه برای افزایش اینگونه فعالیت‌ها برنامه‌ ریزی کرده ایم.
سرپرست دانشگاه شیراز گفت: ارتباط دانشگاه با صنایع فارس مدنظر قرار گرفته و اساتادان این دانشگاه تاکنون راه حل هایی را برای حل مشکلات برخی از صنایع استان ارائه کرده اند و در حال تکمیل و توسعه این ارتباط موثر خصوصا با صنایعی که نیمه فعال و یا تعطیل شده اند برای برون رفت از شرایط شان هستیم.
نادگران بیان کرد: دانشگاه شیراز به‌ دنبال افزایش تعداد رشته‌های بین ‌رشته‌ای در مقاطع تحصیلات تکمیلی است و اضافه شدن 22 رشته در این زمینه در دستور کار قرار دارد ، اولویت اصلی دانشگاه توسعه دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری و حفظ رشته‌های موجود در مقطع کارشناسی است.
وی اظهار کرد: پیشنهاد طراحی و احداث موزه‌ هنرهای معاصر دانشگاه شیراز به قبل از انقلاب اسلامی باز می‌گردد که در چند سال اخیر این موضوع دنبال و زمینی در محدوده‌ تپه ابوریحان بیرونی در دانشگاه شیراز برای این کار مشخص و طراحی آن نیز انجام شده که بعد از تامین منابع مالی عملیات اجرایی آغاز خواهد شد.
نادگران هرم اعضای هیئت علمی دانشگاه شیراز را مناسب ارزیابی و عنوان کرد: هنوز نسبت به سطح مطلوب و ایده آل مخصوصا در رشته های جدید و بین رشته ای فاصله وجود دارد.
سرپرست دانشگاه شیراز در خصوص امکانات رفاهی دانشگاه بیان کرد: حدود 65 درصد دانشجویان در بدو ورود به این دانشگاه امکان سکونت در خوابگاه را دارند هرچند که به دلیل کمبود فضا خوابگاهی دانشجویان نمی توانند تا پایان تحصیلات از این امکان بهره مند شوند و باید بعد از دو سال جای خود را به دانشجویان جدید الورود دهند.
وی ادامه داد: طرح احداث خوابگاه‌های جدید که از گذشته آغاز شد به دلیل عدم تخصیص بودجه مورد نیاز متوقف شد که البته امیدواریم با اختصاص اعتبار لازم این پروژه به سرانجام برسد هرچند که بهسازی و تعمیر خوابگاه‌های موجود را به شکل برنامه‌ریزی شده دنبال کرده‌ ایم و در حال حاضر نیز این کار در حال انجام شدن است.
خبرنگار: محمد امین افشارپور ** انتشاردهنده : غلامرضا مالک زاده
9873 / 1876انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

جشنواره داستان نویسی بلوطیکا ایذه برگزار شد

حسین محمدی جمعه در ‌گفت و ‌گو با خبرنگار ایرنا …

پاسخ دهید