خانه / آموزشی / پنجاه و دومین نشست اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویی اروپا در وین

پنجاه و دومین نشست اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویی اروپا در وینبه گزارش شنبه شب ایرنا ، حجت الاسلام جواد اژه ای نماینده مقام معظم رهبری در اموردانشجویان اروپا وآمریکا، پیام رهبری به نشست اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا به میزبانی انجمن اسلامی وین را در مرکز امام علی (ع) وین قرائت کرد . حضرت آیت الله خامنه‌ای در این پیام تأکید کردند: جوان دانشجو باید زمان کنونی و تحولات آن را بشناسد و خود را آماده سازد.
متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:
بسم الله الرّحمن الرّحیم ؛ جوانان عزیز دانشجو ؛ زمان کنونی و تحولات آن، انتظاراتی از جوانان را تعریف می‌کند که در دوران‌های گذشته وجود نداشت یا شناخته نبود. جوان دانشجو باید آن تحولات و این انتظارات را به درستی بشناسد و خود را آماده سازد. انجمن‌های اسلامی و فضای دینی در آن، می‌تواند در این آمادگی، شما را یاری دهد. نقطه‌ی اصلی آن است که کار را برای خدا و به شوق انجام وظیفه بکنید. اگر این توفیق را یافتید هدایت الهی هم به کمک شما خواهد آمد انشاءالله. سعادت همه‌ی شما را از خداوند متعال خواهانم. سیّدعلی خامنه‌ای ۴ بهمن‌ماه ۱۳۹۶ ‘
** تنها تشکل اسلامی فراگیر دانشجویی در جهان
حجت الاسلام والمسلمین اژه ای نماینده مقام معظم رهبری در امور دانشجویان اروپا و آمریکا به خبرنگار ایرنا گفت: نمایندگان دانشجویان از 16 کشور اروپا در پنجاه و دومین نشست اتحادیه انجمن های اسلامی شرکت کردند که از برخی کشورها از یک شهر و برخی کشورها از چندین شهر نماینده در این نشست حضور دارند.
وی افزود: این یک نشست تشکیلاتی است که هر سال هیات مدیره را انتخاب میکنند و تنها تشکل دانشجویی فراگیر است زیرا مثلا در آسیا انجمنهای اسلامی در کشورهایی مانند هند و مالزی جدا هستند .
نماینده رهبر معظم انقلاب در امور دانشجویان اروپا و آمریکا افزود: اتحادیه دانشجویان اروپا اتحادیه ای است که 52 سال پیش توسط شهید بهشتی پایه گذاری شده و ما امسال پنجاه و دومین سال نشست اتحادیه را با یاد آن شهیدان و امام راحل برگزار می کنیم.
** تاکید رئیس مرکز امام علی بر تدبر برای شناخت هدف ها
حجت الاسلام محسن زاده رئیس مرکز اسلامی امام علی (وین) در سخنانی در جمع نمایندگان اتحادیه های انجمن های اسلامی دانشجویان
در اروپا ، بر لزوم تدبر دانشجویان در پیام رهبرمعظم انقلاب و شناخت هدفها در فضای بین المللی تاکیدکرد.
وی به مقدمه ای در خصوص خلقت و شکوفایی استعدادهای انسان که فراتر از این دنیا است و تعیین مسیر حرکت انسان با تعریف هدف اشاره کرد و گفت: مفهوم پیام و جوهره پیام مقام معظم رهبری این است که شما در فضایی جدید حرکت میکنید که پیشتر این فضا ملاحظه نمیشده ؛ این فضای ابزارها نیست ، ابزارها همیشه عوض می شوند و در دایره ابرازهای مشروع اهمیتی ندارد که از چه ابزاری استفاده کنید .
رئیس مرکز امام علی (ع) وین تاکید کرد: اما هدف اهمیت دارد و شما برای رسیدن به آن هدف تلاش می کنید. هدفها دستخوش تغییر میشوند و در فضاهای جدید بین المللی بازتعریف می شوند و این کار جوان بصیر دانایی است که تدبر کرده است و اگر تدبر تعطیل شود هدف را نخواهد دید.
حجت الاسلام محسن زاده همچنین یاد و خاطره همه کسانی که مسبب تشکیل انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا بودند از جمله مرحوم شهید دکتر بهشتی را گرامی داشت و برای همه آنان طلب مغفرت کرد.
** تاکید دبیر انجمن دانشجویان وین بر مقابله با اسلام هراسی و ایران هراسی در اروپا
رحیمی دبیر انجمن اسلامی دانشجویان وین میزبان پنجاه و دومین نشست اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان اروپا در مرکز امام علی (ع) وین ، گفت: ما تنها اتحادیه و تشکل دانشجویی هستیم که هر سال این افتخار را داریم که رهبر معظم انقلاب اسلامی برای نشستهای ما پیام میدهند و برای ما حرکت در مسیر آرمانهای انقلاب و رهنمودهای مقام معظم رهبری بسیار حائز اهمیت است و عزیزانی که در این اتحادیه بوده اند برای رفتن به ایران و خدمت به انقلاب، رهبری و خدمت به مردم تجربه کسب میکنند و ما مفتخر هستیم که امسال میزبان این نشست در وین هستیم.
دبیر انجمن اسلامی دانشجویان وین زمینه های علمی ، فرهنگی و مذهبی و تبادلهای دانشجویی، علمی ، فرهنگی و مذهبی را از زمینه های اصلی فعالیت اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا برشمرد و گفت: همکاری بسیار قوی با نهادهای علمی و فرهنگی در ایران هم داریم و هدف این است که دوستان دغدغه های علمی و مذهبی و فرهنگی را در اینجا مطرح کنند و بعد در یک قالب مشخصی به جریان اندازیم و حرکت کنیم.
رحیمی افزود: ما بیش از 50 انجمن داریم که ثبت شده اند و کار می کنند و مساله مهم این است که ما مجموعه ای را با تفکرات متفاوت در کشورهای متفاوت را کنار هم جمع میکنیم اما با هم و در کنار هم حرکت میکنیم.
وی مقابله با موضوع اسلام هراسی و ایران هراسی را از جمله زمینه های کاری دارای اولویت اتحادیه و انجمنهای اسلامی زیرمجموعه آن دانست و گفت: این مساله بسیار مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده که ما بر پیرامون تاثیر گذار باشیم اجازه ندهیم که پیرامون بر ما اثرگذار باشد و در مسیری باشیم که دیگران را نسبت به بحث اسلام هراسی و ایران هراسی آگاه کنیم.
شبد**اروپام**1078** 1010
خبرنگار: بابک جعفری**انتشار:حسن معظمیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

محفل انس با قرآن با حضور 150 دانش آموز بسیجی و قرآنی در ارومیه برگزار شد

به گزارش خبرنگار ایرنا این دانش آموزان از افراد دارای …

پاسخ دهید