خانه / آموزشی / روحانیون نقش موثری در حذف فرهنگ های غلط دارند

روحانیون نقش موثری در حذف فرهنگ های غلط دارندبه گزارش ایرنا سید دانیال محبی جمعه شب در دیدار با شماری از روحانیون مستقر اداره کل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: همگان بر نقش روحانیون در آگاهی‌ بخشی عمومی و فرهنگ سازی واقع هستند.
وی افزود: سیستان و بلوچستان با وجود توانمندی و ظرفیت‌ های فراوان با 2 مشکل جدی تعصبات افراطی مذهبی و برتربینی های قومی مواجه است که این عوامل مانع جدی در مسیر توسعه استان محسوب می شوند.
وی با اشاره به نشست ها و دیدار با گروه‌ها و تشکل‌ های صنفی و سیاسی مختلف سیستان و بلوچستان گفت: نگاه اعتدالی و توجه به شایسته سالاری از تاکیدات این گروه ها بوده است که جای خوشحالی دارد.
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: همه گروه ها و فعالان اجتماعی به ویژه روحانیون باید تلاش کنند که نگاه های برتر بینی قومی و مذهبی که از اهداف دستگاه های جاسوسی و دشمنان اسلام و انقلاب است از بین برود.
به گزارش ایرنا شماری از روحانیون شبکه تبلیغ اداره کل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان نیز در این نشست به بیان دیدگاه ‌ها و مشکلات استان پرداختند.
رسیدگی به مشکلات حاشیه نشینی در برخی شهرها، توجه به اوقات فراغت جوانان و فراهم آوری بیشتر امکانات ورزشی، فرهنگی و هنری در روستاها، ایجاد زمینه اشتغال برای جوانان و تکمیل زیرساخت‌ های توسعه ‌ای استان از مهمترین موضوعات مطرح شده از سوی روحانیون در این نشست بود.
به گفته حجت الاسلام عیسی بزمانی مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان حدود 500 روحانی مستقر، اعزامی و طرح هجرت در عزاداری های امسال در استان به کار تبلیغ و فعالیت مذهبی مشغول هستند.
3042**6081 خبرنگار: محدثه حیدری گرجی **انتشاردهنده: حیدر سرایانیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

استاندار: چهارمحال و بختیاری با کمبود 700 معلم مواجه خواهد شد

به گزارش ایرنا، اقبال عباسی عصر شنبه در شورای آموزش …

پاسخ دهید