خانه / آموزشی / فعالیت های قرآنی در جامعه وحدت آفرین است

فعالیت های قرآنی در جامعه وحدت آفرین استبه گزارش ایرنا، حجت الاسلام رضا جوکار شامگاه پنجشنبه در اختتامیه مرحله نیمه پایانی رقابت های قرآنی «شوق تلاوت» در قشم افزود: حرکت های قرآنی باعث می شود مسجدها که در برابر تهاجمات دشمن سنگر پدافندی محسوب می شوند، رونق دیگری بگیرد.
وی ادامه داد: مسجد دژ محکم الهی و در برابر تهاجم دشمن مرکز نفوذ ناپذیر است که در مقام عمل می توان از این پایگاه آتش به اختیار فعالیت کرد.
جوکار تصریح کرد: حرکت های قرآنی مکمل فرهنگ مسجد هستند و امروز جامعه نیازمند فعالیت بیشتر در حوزه قرآن است و باید در راستای تقویت مسجدها، طرح های قرآنی را افزایش داد.
وی افزود: فعالیت قرآنی باید از مسجد آغاز شود و به درون خانه ها و قلب خانواده ها رسوخ کند تا معنویت جامعه تحت تاثیر آموزه های این کتاب مقدس ارتقا یابد.
امام جمعه قشم به منویات مقام معظم رهبری درباره ترویج قرآن کریم اشاره و اظهار کرد: امروز اگر مشکلی در زندگی ها وجود دارد به علت دوری از این امانت الهی است و توجه به آن در حل مسائل زندگی راهگشاست.
مراسم اختتامیه مرحله نیمه پایانی از سومین دوره رقابت های قرآنی «شوق تلاوت» با حضور معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسئولان محلی، متسابقان و مردم در قشم در حال برگزاری است. این رقابت ها با شرکت 76 نخبه قرآنی سوم تا ششم بهمن ماه امسال درقشم برگزار شد.
رقابت های قرآنی «شوق تلاوت» یکی از مسابقاتی است که با عنوان طرح ملی تلاوت قرآن کریم در کشور برگزار می شود.
مرحله پایانی این رقابت ها اسفند ماه امسال در کربلا برگزار می شود.
طرح ملی تلاوت قرآن کریم با هدف کشف و پرورش استعدادهای قرآنی نوجوانان پسر در مقطع سنی بین 8 تا 14 سال با هدف آموزش تخصصی قرائت از سال 1391 در کشور آغاز به کار کرد و هم اکنون در 18 استان فعالیت دارد.
شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود 150 هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان واقع است.
خبرنگار و انتشار دهنده: حسین آزادمنجیری
7500انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

نماینده مجلس: دلیل مشکلات جامعه غفلت از آموزش و پرورش است

به گزارش ایرنا محمدرضا امیرحسنخانی روز دوشنبه در آیین کلنگ …

پاسخ دهید