خانه / آموزشی / بسیاری از طرح های نوسازی بافت های فرسوده شهری ناکارآمد است

بسیاری از طرح های نوسازی بافت های فرسوده شهری ناکارآمد استبه گزارش ایرنا شهرام احمدیان، پنجشنبه در نخستین کارگاه آموزشی توجیهی بازآفرینی بافت های فرسوده و ناکار آمد شهری شهرستان های جنوبی فارس که در شهرستان خنج برگزار شد، افزود: بسیاری از این طرح ها یا به صورت کامل محقق نشده و یا درصد اندکی از آن عملیاتی شده، آن بخش هم اکه اجرایی شده پیامدهای فرهنگی و اجتماعی موثری در بر نداشته و بعضا دارای تبعات منفی بوده است.
وی بیان کرد: افزون بر زمان و هزینه ای که برای این طرح ها صرف شده، مسیر و روند مشخصی از سوی مدیریت های شهری برای آن ترسیم نشده است.
احمدیان، در بخش دیگری از سخنان خود، هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی را ارتقای دانش فنی و افزایش کیفیت کار فعالان در بخش‌های ساختمان و شهرسازی سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان، عنوان کرد و افزود: شیوه های آموزشی در این بخش در حال بازنگری و اصلاح است.
او گفت: یکی از اقدام های اولیه و ضروری برای استاندارد سازی برگزاری دوره‌های آموزشی در بخش های ساختمان و شهرسازی، ساماندهی محتواهای آموزشی و تهیه منابع آموزشی یکسان برای این دوره هاست.
مدیر کل راه و شهرسازی لارستان هم در این نشست بیان داشت: با توجه به پیشینه تاریخی شهر خنج و سکونت بخش اعظمی از جمعیت بیش از 41 هزار نفری شهرستان خنج در بافت تاریخی و فرسوده این منطقه، طرح باز آفرینی بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری به عنوان آزمایشی (پایلوت) در خنج اجرا می شود.
محمد رضا باقری فرد افزود: پس از موفقیت نسبی این طرح در خنج، متعاقب آن طرح یاد شده در سایر شهرستان های جنوبی استان فارس اجرا خواهد شد.
در این کارگاه آموزشی که به همت فرمانداری و شهرداری خنج و مشارکت اداره کل راه و شهرسازی لارستان برگزار شد
فرمانداران، شهرداران و روسای شوراهای اسلامی شهرستان های خنج، لارستان، گراش و لامرد حضور داشتند.
شهرستان خنج در فاصله 265 کیلومتری جنوب شیراز واقع شده است.
7367 /6118
خبرنگار: عبدالله اعظمی ** انتشار دهنده: پرویندخت پاردسویی شیرازیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

نماینده مجلس: دلیل مشکلات جامعه غفلت از آموزش و پرورش است

به گزارش ایرنا محمدرضا امیرحسنخانی روز دوشنبه در آیین کلنگ …

پاسخ دهید