خانه / آموزشی / فعالیت 50 هزار خادم و هیات امنا در بقاع متبرکه امامزادگان سراسر کشور

فعالیت 50 هزار خادم و هیات امنا در بقاع متبرکه امامزادگان سراسر کشوربه گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین علی محمدی چهارشنبه شب در جمع معاونان فرهنگی و اجتماعی اداره های کل اوقاف و امور خیریه استان های سراسر کشور، در قم افزود: آموزش و سپس ارزیابی خادمان و هیات امنا در حوزه های گوناگون اخلاقی، رفتاری، عقیدتی و اجتماعی به صورت منظم و مدون بسیار اهمیت دارد.
وی با بیان این که خادمان امامزادگان باید امین مردم باشند و کوچکترین برخورد نامناسب با زائران نداشته باشند، تصریح کرد: حضور گسترده مردم در بقاع متبرکه امامزادگان بسیار اهمیت دارد و اگر به خوبی مدیریت شود، می تواند در عرصه فرهنگسازی دینی در جامعه و صدور پیام و ارزش های اسلامی و انقلابی بسیار موثر باشد.
محمدی در ادامه گفت: تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف در جامعه بسیار اهمیت دارد و در این میان باید اجرای طرح وقف گروهی را با جدیت هرچه بیشتری پیگیری کنیم.
وی اضافه کرد: تبلیغ و افزایش آگاهی نسبت به مساله وقف باید در میان قشرهای مختلف مردم به ویژه نخبگان جامعه انجام شود، زیرا نخبگان می توانند جمعی از مردم را به سمت این سنت حسنه هدایت کنند.
وی با اشاره به ضرورت برنامه ریزی منظم و منسجم برای سال آینده، خاطرنشان کرد: اقامه نماز جماعت در بقاع متبرکه امامزادگان یکی از اموری است که در سال آینده باید با جدیت پیگیری شود و همواره مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز بوده است.
رئیس سازمان اوقاف با اشاره به برگزاری خیمه های معرفت در بقاع متبرکه امامزادگان، اجرای این طرح را بسیار مفید و موثر و مورد علاقه مردم ارزیابی کرد و گفت: خیمه های معرفت در افزایش آگاهی و بینش قشرهای مختلف مردم در رابطه با اسلام، انقلاب و اهل بیت(ع) می تواند بسیار موثر باشد.
وی با بیان این که اگر غفلت و اشتباهی در انجام فعالیت های فرهنگی داشته باشیم، بلافاصله مورد سوءاستفاده دشمنان قرار می گیرد، اظهار داشت: در بقاع متبرکه امامزادگان باید احکام شرعی برای مردم بیان شود، اما این بیان احکام باید با روش و شیوه درست انجام گردد تا مردم دچار سردرگمی نشوند.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با بیان این که باید از هم اکنون برای اجرای طرح «آرامش بهاری» در ایام نوروز 97 در بقاع متبرکه امامزادگان برنامه ریزی کنیم، گفت: در نوروز آینده باید به لحاظ نظم، مدیریت و خدمات رسانی بسیار بهتر از سال گذشته عمل کرده تا هرچه بیشتر موجب رضایت مردم و زائران شود.
معاونان فرهنگی و اجتماعی اداره های کل اوقاف و امور خیریه استان های سراسر کشور برای برگزاری دوره آموزشی به مدت 2 روز در شهر مقدس قم حضور داشته و علاوه بر برگزاری کارگاه های آموزشی و اجرای برنامه های فرهنگی، با شماری از علما و مراجع عظام تقلید دیدار کردند.

** رسانه ها مردم را به سمت وقف برای نیازهای روز جامعه هدایت کنند
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور همچنین در حاشیه بازدید از الگوی جدید خیمه های معرفت در آستان مقدس امامزاده سید علی(ع) قم در گفت و گو با خبرنگاران تصریح کرد: امروز در جامعه موضوع هایی از جمله علم و فناوری، بهداشت و محیط زیست بسیار مورد نیاز است که رسانه ها می توانند مردم را به سمت انجام وقف در این حوزه ها هدایت کنند.
محمدی ادامه داد: در خیمه های معرفت می توانیم معارف اسلام و اهل بیت(ع) را در الگوهای قابل درک برای مردم و سنین مختلف بیان کنیم و این روش بسیار خوبی است.
وی با بیان این که بر اساس نظرسنجی های انجام شده، مردم از برگزاری خیمه های معرفت به نسبت رضایت داشته اند، اظهار داشت: امامزادگان همچون اجداد طاهرین خود با ظالمان و مستکبران مبارزه کرده اند و مردم کشورمان نیز بر اساس محبت به ائمه اطهار(ع) و امامزادگان همواره در خط مبارزه با استکبار جهانی پیشگام بوده اند.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با اشاره به هجمه فکری و فرهنگی دشمنان، خاطرنشان کرد: باید عالمانه و هنرمندانه در جهت رفع شبهات دینی و عقیدتی در جامعه تلاش کنیم و بدون واهمه از فعالیت دشمنان، منطقی و مستدل به شبهه افکنی آنها پاسخ بگوییم و در این جهت صبر و استقامت داشته باشیم.
خیمه های معرفت، غرفه هایی شامل احکام، سواد رسانه ای، عفاف و حجاب، دقت و خلاقیت و اقتصاد مقاومتی است که همه ساله در ایام نوروز در قالب طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه امامزادگان برپا می شود.
8146 / 1175 خبرنگار: سید محمدرضا بهشتی پور ** انتشار: رضا علیمحمدیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

محفل انس با قرآن با حضور 150 دانش آموز بسیجی و قرآنی در ارومیه برگزار شد

به گزارش خبرنگار ایرنا این دانش آموزان از افراد دارای …

پاسخ دهید