خانه / آموزشی / نماینده یونان: تئاتر آتن متاثر ازغرب اما تئاتر ایران هویت مستقل دارد

نماینده یونان: تئاتر آتن متاثر ازغرب اما تئاتر ایران هویت مستقل داردبه گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا در مراسم انعقاد این تفاهمنامه فرهنگی که عصر سه شنبه در تئاتر شهر برگزار شد تئودور پولوس افزود: این تفاهم نامه مهمی است در واقع ادامه فعالیت ما است که با ایران پیشتر از این آغاز کرده ایم سال گذشته هم در برنامه تابستانی تئاتر که در یونان با شرکت 21 هنرمند ایرانی برگزار شد دو نمایش از ایران در یونان اجرا شد.
وی موکدا خواستارتداوم روابط هنری با ایران شد و اضافه کرد: جوانان ایرانی مثل گوهر با ارزش هستند مثلا پارسال افسانه ماهیان یک کارگردان و نویسنده خانم از ایران یکی از نمایش های خود را جشنواره اوریپید آتن اجرا کرد این نشان می‌دهد که چقدر زنان در عرصه تئاتر معاصر ایران فعال هستند.
بازیگر و کارگردان تئاتر یونان گفت: ما به تئاتر و موسیقی ایران علاقه مند هستیم و قصد داریم تبادلات آموزشی بین ایران و یونان را تقویت کنیم.
پولوس ابراز امیدواری کرد که سال آینده در ایران طرح های آموزشی اجرا کند.
شهرام مهندس پور دبیر سی و ششمین جشنواره تئاتر فجر نیز در ابتدای این مراسم گفت: تئودور پولوس یکی از بهترین کارگردان‌های یونان است که خیلی تلاش کردیم، یکی از کارهایشان در ایران روی صحنه برود در اینجا از او قول می گیریم که در جشنواره تئاتر فجر سال آینده یکی از اجراهای او را ببینیم.
وی افزود: همیشه بین ایران و یونان در دوران صلح و دوران جنگ رابطه عمیقی وجود داشته است و البته امروز نه ما آن ایران و نه این یونان، آن یونان گذشته است. بسیار امیداریم که این نشست کوتاه، آغازی باشد بر روابط عمیق فرهنگی و هنری ما بین ایران و یونان.
در مفاد تفاهمنامه بین جشنواره تئاتر ایران و جشنواره اوریپید یونان بر تأمین اهداف مشترک بین دو جشنواره از جمله تبادل اجراها، اشتراک دانش و مهارت، ساخت شبکه بیناهنرمندان و برندینگ بین المللی به عنوان هدف این تفاهمنامه تصریح شده است.
در مراسم امضای تفاهمنامه علاوه بر پور مهندس و تئودور پولوس و دو همراه وی ، مهدی شفیعی، مدیرکل هنرهای نمایشی، آروند دشت آرای، سعید اسدی، علی اصغر دشتی و شکرخدا گودرزی از کارگردانان تئاتر ایران و نمایندگان رسانه ها حضور داشتند.
سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر از 4 بهمن شروع شده و تا 9 بهمن ماه ادامه دارد.

فراهنگ** 7561**1823
خبرنگار: سارا کریمیان *** انتشار: طاهره نبی اللهیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

جشنواره داستان نویسی بلوطیکا ایذه برگزار شد

حسین محمدی جمعه در ‌گفت و ‌گو با خبرنگار ایرنا …

پاسخ دهید