خانه / آموزشی / مدیرکل نوسازی مدارس استان: 55 مدرسه کانکسی و خطرآفرین در اصفهان وجود دارد

مدیرکل نوسازی مدارس استان: 55 مدرسه کانکسی و خطرآفرین در اصفهان وجود داردبه گزارش روز پنجشنبه ایرنا، ‘ محمدحسین سجاد ‘ در جلسه شورای آموزش و پرورش استان اصفهان افزود: 43 درصد مدارس استان مستحکم، 37 درصد نیازمند مقاوم سازی، 19.6 درصد تخریبی و 25 مدرسه مستقل با میانگین 9 دانش آموز و 30 مدرسه غیر مستقل با میانگین 27 دانش آموز، کانکسی و خطرآفرین است.
وی بابیان اینکه استان اصفهان حدود 850 هزار دانش آموز دارد، اضافه کرد: 18 درصد مدارس این استان غیر دولتی و 7.6 درصد مدارس دو نوبته و میانگین تراکم دانش آموزی در هر کلاس 24.8 درصد است.
سجاد با بیان اینکه هیچ وسیله گازسوز غیر استاندارد در مدارس استان اصفهان وجود ندارد؛ گفت: 39 مدرسه این استان باید تخلیه شود که 25 باب از آنها در محدوده شهرستان اصفهان قرار دارند.
وی خاطرنشان کرد: 10.5 درصد اعتبارات استانی آموزش و پرورش معادل 68 میلیارد تومان به اداره کل نوسازی مدارس اختصاص یافته است.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اصفهان همچنین گفت: 72 درصد از طرح های نوسازی استان اصفهان توسط خیران انجام شده و 93 درصد از 164 طرحی که در حال تهیه نقشه و ساخت می باشد، مردمی و مشارکتی است.
به گزارش ایرنا، استاندار اصفهان نیز در این جلسه با قدردانی از تلاش اداره نوسازی و آموزش و پرورش استان در ساخت مدارس با نمای عالی و کلاس های خوب و مستحکم، گفت: با این تلاش ها، وجود حتی یک مدرسه کانکسی یا خشت و گلی در این استان قابل پذیرش نیست حتی اگر تعداد این مدارس در استان کم و نسبت آنها به کل هم بسیار کم باشد.
‘ محسن مهرعلیزاده ‘ تاکید کرد: مدارس کانکسی باید برچیده شود بطوری که در مهر سال آینده نباید هیچ مدرسه و کلاس کانکسی وجود داشته باشد و این کار باید از 22 بهمن امسال آغاز شود.
حدود 860 هزار دانش آموز در پنج هزار و 300 فضای آموزشی و 32 هزار کلاس درس در 41 منطقه و شهرستان استان اصفهان زیر نظر 52 هزار معلم مشغول کسب علم هستند.
ت/3011 / 2093 ** خبرنگار: آسیه معینی ** انتشاردهنده: اصغر دواتگرانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

نماینده مجلس: دلیل مشکلات جامعه غفلت از آموزش و پرورش است

به گزارش ایرنا محمدرضا امیرحسنخانی روز دوشنبه در آیین کلنگ …

پاسخ دهید