خانه / آموزشی / کاهش بیسوادی در گیلان / ارتقاء رتبه باسوادی از هفتم به چهارم کشوری

کاهش بیسوادی در گیلان / ارتقاء رتبه باسوادی از هفتم به چهارم کشوریبه گزارش خبرنگار ایرنا، مهدی حاجتی عصر شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش گیلان در استانداری افزود: در زمان حاضر، 33 / 87 درصد از جمعیت شش سال به بالا و 87 / 96 درصد از جمعیت هدف (10 تا 49 سال) استان باسواد هستند.
وی با بیان این که جذب سوادآموزان در کلاس های سوادآموزی بر اساس ابلاغ سازمان در سال جاری 100 درصد محقق شده ، اظهار کرد: بیش از 9 هزار نفر بر اساس سهمیه ابلاغی ما در کلاس سوادآموزی جذب شدند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان خاطر نشان کرد: در جذب اولیاء بیسواد در سال جاری نیز موفق به کسب مقام دوم کشوری شده ایم.
وی جلسات شورای آموزش و پرورش را یک ظرفیت دانست و تصریح کرد: این جلسات در کل استان گیلان تشکیل می شود و در راستای آن فعالیت های خوبی در حوزه آموزش و پرورش اتفاق می افتد.
حاجتی با بیان این که سال گذشته 313 جلسه شورای آموزش و پرورش در شهرستان ها و مناطق مختلف استان گیلان برگزار شد، اضافه کرد: این جلسات یک هزار و 396 مصوبه داشت که 93 درصد از آنها اجرا و بسیاری از مشکلات آموزش و پرورش بر اساس اجرای این مصوبات مرتفع شد.
معاون فرهنگی پرورشی آموزش و پرورش گیلان نیز در این جلسه با تشریح فضاهای فرهنگی و تربیتی در استان بیان داشت: فضاهای فرهنگی و تربیتی فضاهای مکمل فعالیت های تربیتی و آموزشی است که در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نیز به آن اشاره شد.
جابر اخلاقی با بیان این که در زمان حاضر، 42 کانون فرهنگی تربیتی شامل 25 کانون پسرانه و 17 کانون دخترانه در استان گیلان فعال است، اظهار کرد: علاوه بر این به 9 کانون فرهنگی تربیتی پسرانه و 17 کانون دخترانه نیازمند هستیم.
وی تعداد اردوگاه های فعال دانش آموزی در گیلان را شش مورد عنوان و خاطر نشان کرد: 22 دارالقران، یک هزار و 92 کتابخانه و دو هزار و 293 نمازخانه نیز در مدارس استان فعال است.
جلسه شورای آموزش و پرورش استان گیلان عصر امروز شنبه به ریاست مصطفی سالاری استاندار گیلان در استانداری برگزار شد.
استان گیلان دارای بیش از 370 هزار دانش آموز است.
خبرنگار: شادی خورشیدی سدهی
7286 /6030انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

جشنواره داستان نویسی بلوطیکا ایذه برگزار شد

حسین محمدی جمعه در ‌گفت و ‌گو با خبرنگار ایرنا …

پاسخ دهید