خانه / آموزشی / فرماندار کاشان: پرداختن سطحی به موضوع دفاع مقدس فاقد اثرگذاری لازم است

فرماندار کاشان: پرداختن سطحی به موضوع دفاع مقدس فاقد اثرگذاری لازم استبه گزارش خبرنگار ایرنا، ‘حمیدرضا مومنیان’ پنجشنبه در کنگره بزرگداشت سردار جهادگر ‘علی فارسی’ شهید شاخص سازمان بسیج کارمندان کشور گفت: پرداختن به ژرفای مسائل دوران هشت سال دفاع مقدس در حوزه های گوناگون از جمله از دید روانشناسی و جامعه شناسی نیازمند تخصص است که باید دانشگاه ها و مرکزهای آموزش عالی در این زمینه ورود کنند.
وی با بیان اینکه فضای دوران دفاع مقدس دور از دسترس جوانان است افزود: بخشی از آن ناشی از نقشه های شوم دشمنان نظام و مشکلات موجود در حوزه اقتصادی و کارآفرینی طی سال های پس از جنگ است که می توان این امر را در اغتشاش های هفته های گذشته دید.
فرماندار کاشان بیان کرد: دشمن با سوء استفاده از احساسات برخی جوانان که دوران دفاع مقدس را ندیده و هنوز به مرحله دغدغه معیشت و اشتغال نرسیدند، سرمایه های کشور را واردار به تعرض به بیت المال کردند، چرا که محتوای پربار مبانی اسلام خوب عرضه نشده است.
او اضافه کرد: گرچه تلاش های موثری از جمله در حوزه هنر انجام شده اما این همه کار نیست و آنچه در دوران دفاع مقدس رخ می داد از ایجاد خاکریزها و ساخت پل تا تعمیر و نگهداری تجهیزات و ادوات جنگی و خودروها همه با استفاده از دانش بومی بود.
جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در این آئین گفت: رزمندگان دوران هشت سال دفاع مقدس مردانی تکلیف گرا بودند و به ویژه شهدای والا مقام لبیک به امام راحل را بر خود تکلیف می دانستند.
سردار ‘علی فضلی’ بیان کرد: آلاله های گلگون کفن اخلاق را در مکتب بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران آموخته و همواره جز رضای خدا، به مسائل دیگر نمی اندیشیدند.
وی با اشاره به سالروز عملیات غرور آفرین کربلای 5 افزود: رزمندگان دلاور اسلام همچون شهید علی فارسی در دوران هشت سال دفاع مقدس عامل به احکام الله بودند و با الگوی مدیریت جهادی از جمله در قالب جهاد سازندگی با همه امکانات برای دفاع از اسلام و کشور روانه جبهه های حق علیه باطل شدند.
‘مهدی گلی’، مشاور وزیر جهاد کشاورزی در امور ایثارگران نیز در ادامه کنگره با اشاره به بخشی از اقدام های صورت گرفته از سوی 540 هزار نفر جهادگر در دوران هشت سال دفاع مقدس گفت: شمار جهادگران شهید دوران جنگ تحمیلی بیش از سه هزار و 300 نفر است، 10 هزار نفر جانباز داریم و یک هزار و 200 نفر آزاده از دیگر افتخارات سنگرنشنیان بی سنگر در دوران جنگ تحمیلی بود.
کتاب های «آفتاب کویر» و «جهادگران سنگر عاشقی» و نرم افزار «سردار جهادگر شهید حاج فارسی» در حاشیه برگزاری این کنگره یکروزه رونمایی شد.
سردار جهادگر شهید حاج ‘علی فارسی’ فرمانده پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد سازندگی استان اصفهان که زاده 1331 کاشان بود، در جریان عملیات کربلای 5 (21 دی 1365) به درجه والای شهادت رسید.
بیش از یک هزار و 700 شهید گلگون کفن از سوی مردم این شهرستان تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران شده است.
شهرستان کاشان با جمعیت نزدیک به 365 هزار نفر در فاصله 200 کیلومتری شمال اصفهان واقع می باشد.
خبرنگار: یوسف صائب ** انتشار دهنده: محمد ملا حمزه زاده
6136/8123انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

استاندار: چهارمحال و بختیاری با کمبود 700 معلم مواجه خواهد شد

به گزارش ایرنا، اقبال عباسی عصر شنبه در شورای آموزش …

پاسخ دهید