خانه / آموزشی / معاون وزیر: مسائل آموزش و پرورش به دغدغه ملی تبدیل شود

معاون وزیر: مسائل آموزش و پرورش به دغدغه ملی تبدیل شودبه گزارش ایرنا ، مجتبی زینی وند شامگاه شنبه در شورای آموزش و پرورش استان یزد با بیان اینکه مسئله آموزش و پرورش موضوعی همگانی و بسیار سرنوشت ساز است افزود: همه دلسوزان باید نسبت به حل مسائل آموزش و پرورش احساس تکلیف کنند.
وی ادامه داد: وظیفه همه دستگاه های اجرایی است که با آموزش و پرورش در راستای اهداف و آرمان های نظام اسلامی و عرصه خطیر تعلیم و تربیت همکاری کنند که قانون پیش بینی های لازم را در قالب فعالیت شوراهای آموزش و پرورش انجام داده است.
معاون وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: عمومی کردن مسائل آموزش و پرورش با بسیج تمام منابع و امکانات محلی و ملی برای ارتقای هدف ها و تحقق برنامه های جمهوری اسلامی بسیار ضروری است.
زینی وند تصریح کرد: تمام کسانی که صاحب اندیشه و فرهنگ هستند باید در کنار متولیان آموزش و پرورش وارد عرصه فعالیت شوند چون دولت و مسوولان به تنهایی پاسخگویی همه مطالبات نیستند.
وی اظهار کرد: شوراهای آموزش و پرورش باید در تمام استان ها برای جلب همکاری و مشارکت تمام فرهیختگان و دلسوزان برنامه ریزی های لازم را بر حسب نیاز و با جدیت انجام دهند.
معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: هر جامعه ای به فکر توسعه پایدار است سراغ آموزش و پرورش را می گیرد چون نظام تعلیم و تربیت از چنان اهمیت و جایگاهی برخوردار است که شاخص اصلی موفقیت به شمار می رود.
زینی وند با بیان اینکه آموزش و پرورش یزد بخاطر برنامه های مختلف و قبولی دانش آموزان این استان در کنکور در سال های متوالی یک برند در کشور محسوب می شود بر تلاش بیشتر برای حفظ موقعیت کنونی تاکید کرد.
همچنین استاندار یزد گفت: خروجی نظام تعلیم و تربیت باید گسترش و ترویج اخلاق و معنویت در جامعه و بین نسل جوان باشد و برای تحقق آن همه عوامل بسیار نقش آفرین هستند.
محمود زمانی قمی افزود: اگر در جامعه ای از حریم ها و ارزش ها صیانت شود خیلی از آسیب ها در حوزه های فرهنگی ، اجتماعی و سیاسی نیز در آن جامعه کم می شود بنابراین آموزش و پرورش برای رسیدن به آن هدف های متعالی بکوشد.
وی با بیان اینکه فرهنگ سپاس و قدردانی جزو فرهنگ اسلامی ، ایرانی است از همگان تقاضا کرد تا در تعریف و تمجید ها همواره حد اعتدال را رعایت کنند و از افراط در آن بشدت خودداری نمایند.
استاندار یزد تصریح کرد: باید نظام تعلیم و تربیت به دانش آموزان یاد دهد که از همان ابتدای زندگی همواره به بزرگتر ها احترام بگذارند و مرزهای تعریف و تمجید از دیگران را فراموش نکنند.
حدود 240 هزار دانش آموز در یکهزار و 900 باب مدرسه در استان یزد مشغول به تحصیل هستند که 13 درصد از این تعداد در 189 مدرسه غیر دولتی تحصیل می کنند.
تعداد فرهنگیان استان یزد هم 18 هزار نفر اعلام شده است.
7536/ 6197 خبرنگار:کاظم سبحان زاده**انتشار: فلاحانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

رشد تئاتر خراسان رضوی کم نظیر است

به گزارش ایرنا، سعید سرابی چهارشنبه شب در نشست شورای …

پاسخ دهید