خانه / آموزشی / علی رامز بازیگر پیشکسوت تئاتر و سینما درگذشت

علی رامز بازیگر پیشکسوت تئاتر و سینما درگذشتبه گزارش روز پنج شنبه ایرنا از خانه سینما این هنرمند پس از گذراندن دوره طولانی ، ساعتی قبل بر اثر کهولت و نارسایی کبد، در سن 90 سالگی دارفانی را وداع گفت.
رامز در سال 1306 در تهران متولد شد. پس از گذراندن دوره دبستان به دبیرستان صنعتی تهران (ایران و آلمان سابق) وارد شد و بواسطه آشنایی با افرادی چون عزت الله انتظامی و زنده یاد هوشنگ بهشتی به تئاتر تهران آن زمان راه پیدا کرد. در سال 1327 دوره کلاس تئاتر زنده یاد عبدالحسین نوشین را گذراند که پس از 8 ماه تعطیل شد.
او وارد مدرسه پست و تلگراف و تلفن شد و در سال 1347 به دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران راه یافت. در سال 1351 با درجه شاگرد اولی تحصیلات را به پایان رساند و در همان سال موفق به اخذ بورس تحصیلی از کشور بلژیک گردید.
رامز در سال 1360 بازنشسته شد و از آن پس به صورت دلخواه به کار هنری ادامه داد و موفق به حضور در چندین فیلم سینمایی، چندین تئاتر و سریال های متعدد تلویزیونی از جمله «امیر کبیر»، «وزیر مختار»، «مرغ حق»، «یکی از این روزها»، «پاییز بلند»، «شمارش معکوس»، «محاکمه»، «عبور از خط سرخ» و «قضیه اوپنهایمر» شد.
وی در نمایش های هادی مرزبان ایفای نقش کرد 3 دهه با گروه تئاتر «حرکت» همکاری کرد.
مراسم تشییع و خاکسپاری این هنرمند فقید متعاقبا اعلام می شود.
گروه اخبار فرهنگی ایرنا درگذشت علی رامز را به خانواده این هنرمند پیشکسوت و خانواده هنر تسلیت می گوید.

فراهنگ ** 1085** 1823 تنظیم : ناهید پورمند ** انتشار: طاهره نبی اللهیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

استاندار: چهارمحال و بختیاری با کمبود 700 معلم مواجه خواهد شد

به گزارش ایرنا، اقبال عباسی عصر شنبه در شورای آموزش …

پاسخ دهید