خانه / آموزشی / تمدید نشدن قرارداد استاد پیمانی علم و صنعت قانونی بوده است

تمدید نشدن قرارداد استاد پیمانی علم و صنعت قانونی بوده استمحمدعلی برخورداری روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا، درباره تمدید نشدن قرارداد «سعیدرضا مساح» از اعضای سابق هیات علمی دانشگاه علم و صنعت و اعتراض او به این تصمیم که باعث تحصنش در مقابل وزارت علوم شد، اظهار داشت: دکتر مساح 5 سال در دانشگاه علم و صنعت مشغول تدریس بوده‌اند و بر اساس قانون دو سال پیش و پس از پایان قرارداد پیمانی 5 ساله قراردادش تمدید نشد.
برخورداری با اشاره به اینکه بعد از تمدید نشدن قرارداد مساح، او از دانشگاه شکایت کرد و از دیوان عدالت اداری خواهان بازگشت و ادامه فعالیت در این دانشگاه شد، افزود: بعد از برگزاری دادگاه اصلی و بدوی رای بر قانونی بودن تصمیم دانشگاه صادر شد.
وی تاکید کرد: ما در دانشگاه متعهد به اجرای صد در صد قانون هستیم و بر همین اساس نیز عمل کرده‌ایم.
رئیس دانشگاه علم و صنعت با بیان اینکه جزئیات پرونده این عضو سابق هیات علمی دانشگاه، مفصل است، ارائه توضیحات بیشتر و مطرح شدن برخی بخش های این پرونده در رسانه ها را به مصلحت ندانست.
برخورداری با اشاره به اینکه دانشگاه علم و صنعت یک دانشگاه دولتی است و مسئولان آن خود را تابع قانون دولت و کشور می دانند، گفت: پس از رای نهایی دادگاه، شخصا تمامی اسناد را برای وزیر علوم فرستادم و همچنان تاکید دارم که اگر مراجع قضایی رای دیگری صادر کنند ما کاملا تابع قانون هستیم.
وی خاطرنشان کرد: در نامه خود به وزیر علوم درخواست کردم در صورتی که ما تفسیر غلطی از قانون داشته‌ایم به ما یادآور شوند تا تصمیم خود را اصلاح کنیم، هرچند معتقدیم تصمیم دانشگاه قانونی بوده است.
به گزارش ایرنا، یکی از اعضای سابق هیات علمی دانشکده مهندسی عمران دانشگاه علم و صنعت که پیش از این به صورت قراردادی در این دانشگاه فعالیت می کرد، امروز دوشنبه با حضور در مقابل وزارت علوم اعتراض خود را در پی تمدید نشدن قرارداد همکاری با این دانشگاه اعلام کرد.
دانشگاه علم و صنعت ایران که در زمینی به مساحت 420 هزار متر مربع در شمال شرقی شهر تهران واقع شده است، در 13دانشکده و چهار شعبه‌ اقماری در شهرهای اراک، بهشهر، دماوند و نور، در 42 رشته تخصصی، دانشجوی کارشناسی، ‌کارشناسی ارشد و دکتری می ‌پذیرد و اکنون حدود 12 هزار دانشجو در رشته های مختلف مهندسی و علوم پایه دارد.
فراهنگ**9246**1055
خبرنگار: علیرضا مرادی**انتشار: زینب کارگرانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

رشد تئاتر خراسان رضوی کم نظیر است

به گزارش ایرنا، سعید سرابی چهارشنبه شب در نشست شورای …

پاسخ دهید