خانه / آموزشی / معاون فرماندار شیروان خواستار ریشه کنی بی سوادی شد/17.8 مردم این خطه بی سواد هستند

معاون فرماندار شیروان خواستار ریشه کنی بی سوادی شد/17.8 مردم این خطه بی سواد هستندبه گزارش ایرنا صمد ایزانلو یکشنبه در نشست ستاد پشتیبانی سوادآموزی شیروان با اشاره به لزوم تعامل و تلاش جمعی در راستای کمک به کاهش بی سوادی در جامعه اظهار کرد: تشویق افراد برای یادگیری و باسواد شدن یکی از ضرورت های اصلی است که انتظار می رود تمامی اقشار جامعه و سایر ادارات و سازمان های دولتی نیز در این زمینه ما را کمک کنند.
وی با بیان اینکه اهمیت سوادآموزی، علم و دانش و آگاهی باید بر همه روشن شود گفت: سوادآموزی بهترین فرصت برای جاماندگان از تحصیل علم و دانش است و کسانیکه به دلیل فقر و عدم امکانات از تحصیل جا مانده اند هم اکنون می توانند از این فرصت استفاده کرده و به تحصیل برگردند.
ایزانلو با اشاره به اهمیت سوادآموزی افزود: می طلبد حمایت های فراوانی و سرمایه گذاری در این حوزه صورت گیرد چرا که اسلام اهمیت ویژه ای برای علم و علم آموزی قائل شده است تا جایی که رسالت پیامبر اسلام با اقرأ یعنی بخوان آغاز شده و پیامبر اسلام هم در طول حیات پربرکتش توجه ویژه ای به این مهم داشته است.
رییس اداره سوادآموزی شیروان گفت: هم اکنون شهرستان شیروان 93 اولیای بی سواد دارد که از این تعداد 47 نفر ثبت نام شده اند و 24 نفر معلول هستند و نمی توانند ادامه تحصیل بدهند.
حجت پیرایش اظهار کرد: میزان درصد باسوادی این شهرستان در جمعیت 6 ساله و بالاتر در سرشماری سال 90 ، 80.5 درصد و در سرشماری سال 95، 82.2 درصد است که 1.7 درصد رشد داشته است و شیروان رتبه چهارم باسوادی را داشته است.
شهرستان شیروان با 157 هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی در 60 کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.
7186/6042 خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشار دهنده: سید حسین قدسیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

محفل انس با قرآن با حضور 150 دانش آموز بسیجی و قرآنی در ارومیه برگزار شد

به گزارش خبرنگار ایرنا این دانش آموزان از افراد دارای …

پاسخ دهید