خانه / آموزشی / توجه دولت به رسانه ها فارغ از نگاه سیاسی آنهاست

توجه دولت به رسانه ها فارغ از نگاه سیاسی آنهاستبه گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین،عبدالرضا میقانی روز شنبه در نشست بررسی مسائل و مشکلات رسانه های قزوین که با حضور اعضای خانه مطبوعات برگزار شد،افزود: این نشست ها به منظور بررسی و حل پاره ای از مشکلات رسانه ها تداوم خواهد یافت.
وی با بیان اینکه نگاه و توجه دولت به رسانه ها فارغ از نگرش سیاسی آنها خواهد بود، اظهار کرد: به موافقت یا مخالفت رسانه ها با دولت کاری نداریم بلکه آنچه مهم می باشد رعایت قوانین و چارچوب های نظام توسط مطبوعات است.
مدیرکل حوزه استاندار قزوین با بیان اینکه تقویت رسانه ها توسعه استان را به دنبال خواهد شد، تصریح کرد: خانه مطبوعات و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مکلف هستند ظرف مدت یک ماه نسبت به تشکیل بانک اطلاعات خبرنگاران اقدام کنند تا نسبت به ساماندهی آنها برنامه ریزی شود.
مشاور استاندار قزوین با بیان اینکه ساماندهی رسانه ها به تفکیک خبرنگاران واقعی از دلالان رسانه ای منجر می شود،اظهار کرد: با توجه به اینکه سه حوزه صنعت،گردشگری و کشاورزی جزو اولویت ها و محورهای توسعه استان محسوب می شوند باید تلاش شود با برگزاری کارگاه های آموزشی تخصصی و حرفه ای نسبت به ارتقای دانش خبرنگاران در این حوزه ها اقدام شود.
وی اضافه کرد: مدیران دستگاه ها باید حمایت لازم را در برگزاری این کارگاه های حرفه ای داشته باشند.
میقانی با اشاره به ماده 16 قانوان مطبوعات، اظهار داشت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری خانه مطبوعات باید نسبت به انتشار منظم و مستمر نشریه ها در فواصل زمانی قانونی تاکید داشته باشند و تذکرهای لازم را تخطی کنندگان از قانون داشته باشند و با شیوع شارلاتانیزم مطبوعاتی مخالفت کنند.
وی ادامه داد: در برخورد با آن دسته از رسانه هایی که به صورت موسمی و صرفا در مناسبت های خاص به منظور اخذ آگهی و رپورتاژ منتشر می شوند باید طبق قانون برخورد کرد.
مدیرکل حوزه استاندار قزوین خاطرنشان کرد: رسانه هایی که صرفا با نگاه رپورتاژ منتشر می شوند نه تنها کمکی به توسعه فرهنگی و رسانه ای استان نمی کنند بلکه چاپ و انتشار این قبیل نشریات در حقیقت توهین به افکار عمومی است.
مشاور استاندار قزوین با تاکید بر مسئولیت اجتماعی و فرهنگی شهرداری ها و لزوم کمک آنها به مطبوعات، تصریح کرد: شهرداری ها درمواجهه با رسانه های استان،مسئولیت اجتماعی دارند و دست شان بازتر است و انتظار می رود برای کمک به اهالی مطبوعات و رسانه ها نقش و رسالت خود را به خوبی ایفا کنند.
میقانی با اشاره به برگزاری جشنواره مطبوعات و خبرگزاری های استان قزوین در سال آینده،اظهار داشت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری خانه مطبوعات با برگزاری نشست های مستمر و برنامه ریزی و هماهنگی های لازم در این خصوص باید اقدام ها و پیش بینی های لازم را انجام و مقدمات اجرای باشکوه این برنامه را فراهم کند.
در این نشست در خصوص موضوعات مختلفی از قبیل بیمه ،مسکن،تسهیلات بانکی، دوره های آموزشی،بانک اطلاعات خبرنگاران،توزیع آگهی ها،ارسال پستی نشریات،نظارت و ارزیابی رسانه ها، پرداخت مطالبات نشریات بحث و گفت و گو شد.
استان قزوین دارای 55 مجوز انتشار نشریه است که از این تعداد تنها یک روزنامه و 24 گاهنامه، ماهنامه و هفته نامه منتشر می شوند.
3013
انتشار دهنده: رضا اولادیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

استاندار: چهارمحال و بختیاری با کمبود 700 معلم مواجه خواهد شد

به گزارش ایرنا، اقبال عباسی عصر شنبه در شورای آموزش …

پاسخ دهید