خانه / آموزشی / رویترز: آلودگی هوا مدارس پایتخت و شهرهای بزرگ ایران را به تعطیلی کشاند

رویترز: آلودگی هوا مدارس پایتخت و شهرهای بزرگ ایران را به تعطیلی کشاندبراساس این گزارش، تلویزیون دولتی ایران اعلام کرد که مدارس تهران که از روز یکشنبه تعطیل شده است، روز چهارشنبه نیز تعطیل خواهد بود. تهران14میلیون نفر جمعیت و بیش از هشت میلیون خودرو و موتورسیکلت دارد.
مقام های ایرانی برای کاهش آلودگی هوا روز دوشنبه گفتند که خودروها فقط براساس شماره فرد و زوج پلاک مجوز تردد دارند. معادن و کارخانه های سیمان استان تهران نیز تعطیل شده است.
رویترز همچنین به نقل از ایرنا گزارش داد: مدارس شهرهای تبریز، ارومیه و اصفهان نیز به دلیل میزان بالای آلودگی هوا تعطیل شده اند.
در همین حال، شهروندان در رسانه های اجتماعی تصاویری از تهران پوشیده از هوای آلوده به دود و غبار را دست به دست می کنند. پایتخت از روز یکشنبه دستخوش سطح هشدار دهنده ای از آلودگی هواست، اما به رغم کاهش ترافیک، این شاخص همچنان در سطح بالایی قرار دارد.
وزارت بهداشت ایران از سالمندان، کودکان و افرادی با مشکلات قلبی خواسته است در منازل بمانند. رسانه های ایرانی گزارش دادند که شمار رو به رشدی از مردم با مشکلات شدید تنفسی بستری شده اند.
رویترز در پایان آورد: رسانه های ایرانی هیچ دلیل مشخصی برای افزایش آلودگی هوا ارائه نداده اند. مساله آلودگی هوا در سال 2014 نیز گریبان شهرهای ایران را گرفت که منجر به بستری شدن حدود 400 نفر در آن زمان در بیمارستان ها شد.
اروپام**9109**1486**مترجم: نیره مجیدی راد**انتشاردهنده: محسن شریفی**انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

محفل انس با قرآن با حضور 150 دانش آموز بسیجی و قرآنی در ارومیه برگزار شد

به گزارش خبرنگار ایرنا این دانش آموزان از افراد دارای …

پاسخ دهید