خانه / آموزشی / توسعه رشته های مهارتی برای ورود آسان دانش آموزان به بازار کار

توسعه رشته های مهارتی برای ورود آسان دانش آموزان به بازار کاربه گزارش گزارش ایرنا، سید مصطفی آذر کیش روز دوشنبه در آیین تجلیل از60 هنر آموز، هنر جو و مدیر برتر هنرستان های فنی حرفه ای و کاردانش استان البرز که در کانون شهید فهمیده کرج برگزار شد، افزود: درزمان حاضر حدود 340 هزار هنرجوی دختر و پسر در پایه دهم شاخه های فنی و حرفه ای و کار دانش کشور مشغول تحصیل هستند.
وی با اشاره به افزایش 4 درصدی نرخ جمعیت هنرجویان پایه دهمی کاردانش در کشور، اظهار کرد: توسعه رشته های فنی و مهارتی نخستین گام در کاهش نرخ بیکاری، تقویت تولید داخلی و محور اصلی اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال است که باید به آن نگاه تخصصی داشت.
مدیرکل دفتر آموزش‌های کاردانش وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: تغییر نگرش شاه بیت اصلی طرح تعالی مدیریت در مدارس است.
وی گفت: در سال تحصیلی جاری 199 هزار هنرجوی پایه دهمی در شاخه کاردانش تحصیل می کنند و 7 رشته جدید نیز به رشته‌های شاخه کاردانش در سطح کشور اضافه شده است.
وی اضافه کرد: امیدواریم در سال تحصیلی 97-96 نگاه دانش آموزان و خانواده ها با توجه به آموزش هایی که می بینند معطوف به رشته های مهارتی و فنی شود که تحقق این مهم نیازمند گسترش دامنه هدایت تحصیلی آگاهانه در سطح استان هاست.
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش البرز نیز در این آیین گفت: در سال تحصیلی گذشته هنر جویان این استان در جشنواره مهارت های هنری شاخه کاردانش با کسب 7 رتبه در رتبه دوم کسوری قرار گرفتند.
عباس سلطانیان بیان کرد: البرز در مسابقات کشوری جشنواره هنرهای تجسمی شاخه فنی و حرفه ای 11 رتبه برتر کسب کرد و در جایگاه چهارم کشور قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه استان البرز در جذب هنرجویان شاخه کاردانش در سال تحصیلی 96-97 حائز رتبه برتر کشوری شده است، خاطر نشان کرد: در پانزدهمین دوره مسابقات علمی کاربردی شاخه کاردانش نیز 7 رشته برتر کسب کرد و رتبه پنجم کشور را به خود اختصاص داد.
سلطانی ادامه داد: البرز در مسابقات کشوری علمی -عملی شاخه فنی و حرفه ای نیز 5 رتبه کشوری کسب کرد و در جایگاه هشتم قرار گرفت.
وی گفت: تعداد هنرستان ها در البرز از 93 هنرستان در سال تحصیلی 94-95 به 96 هنرستان در سال تحصیلی 95-96 رسیده است.
در این آیین از 60 نفر از هنرجویان ،هنر آموزان و مدیران برتر هنرستانی و کاردانش های این استان که در مسابقات و جشنواره های مختلف کشوری موفق به کسب رتبه برتر شدند تجلیل شد.
استان البرز حدود 455 هزار دانش آموز دارد.
2819 / 6155 خبرنگار: مهین مالمیر** انتشار دهنده: محمد عزیزپورانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

استاندار: چهارمحال و بختیاری با کمبود 700 معلم مواجه خواهد شد

به گزارش ایرنا، اقبال عباسی عصر شنبه در شورای آموزش …

پاسخ دهید