خانه / آموزشی / افتتاح مرکز مطالعات فرهنگ ایران در دانشگاه مطالعات خارجی شی آن چین

افتتاح مرکز مطالعات فرهنگ ایران در دانشگاه مطالعات خارجی شی آن چینبه گزارش ایرنا این مرکز در مراسمی با حضور ‘جیانگ یا جون’ معاون دانشگاه مطالعات و زبان های خارجی شهر ‘شی آن’ ، ‘محمد رسول الماسیه’ رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران و جمعی از علاقه مندان به زبان فارسی گشایش یافت.
‘جیانگ یا جون’ معاون دانشگاه در این مراسم که با حضور تعدادی از اساتید بخش زبان فارسی و مسئولان دانشکده زبان های شرقی برگزار شد، به معرفی دانشگاه پرداخت و گفت: دانشگاه مطالعات و زبان های خارجی شهر ‘شی آن’ یکی از چهار دانشگاه برتر زبان های خارجی در چین است.
وی گفت که دانشگاه در سال ١٩٥٢ میلادی تاسیس گردیده و اکنون پس از ٦٥ سال، دانشگاه جامعی است که زبان های خارجی، علوم انسانی و علوم اجتماعی و مدیریت آموزش می دهد و در همین راستا تحقیق می کند.
او ضمن اشاره به اینکه چین شریک اول تجاری ایران است تاکید کرد این دانشگاه با توجه به ویژگی های بین المللی خود مشارکت در پروژه یک کمربند – یک جاده را با جدیت در دستور کار قرار داده است.
وی تصریح کرد: در چنین شرایطی مرکز مطالعات فرهنگ ایران برای تشویق به امور تحقیق و آموزش جامع ایجاد شده است.
وی با اشاره به اینکه تاکنون دو دوره فارغ التحصیلی در رشته زبان فارسی داشته ایم و اشتغال انها رضایت بخش بوده است افزود: دانشکده زبان ها و فرهنگ شرقی می تواند برنامه ریزی مناسبی برای ارتقا اموزش فارسی و پژوهش در باره فرهنگ ایران انجام دهد و رایزنی فرهنگی نیز در زمینه های اعزام دانشجویان به ایران و ایجاد ارتباط همکاری بین این دانشگاه و دانشگاه های ایران مساعدت خواهد کرد.
در پایان جلسه از تابلو مرکز مطالعات فرهنگ ایران رونمایی شد و چند جلد کتاب نفیس هنری و ایران شناسی از سوی رایزنی فرهنگی ایران در چین به دانشگاه اهدا شد.
سید جلال امام که دکترای خود را از چین اخذ کرده و پس از فراغت از تحصیل به دعوت این دانشگاه به عنوان استاد ایرانی زبان فارسی مشغول تدریس است، اداره بخش زبان فارسی را بر عهده دارد.
دانشگاه مطالعات زبان های خارجی ‘شی آن’ 20 هزار دانشجو و حدود یک هزار استاد و پرسنل دارد.
رشته زبان فارسی از سال 2012 در این دانشگاه تاسیس شده و هر سال 30 دانشجو پذیرفته است.
آساق**231**1904**1663**انتشار دهنده: خسرو حسینی**انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

استاندار: چهارمحال و بختیاری با کمبود 700 معلم مواجه خواهد شد

به گزارش ایرنا، اقبال عباسی عصر شنبه در شورای آموزش …

پاسخ دهید