خانه / آموزشی / مدیرعامل خانه کتاب درگذشت برهان‌الدین حسینی را تسلیت گفت

مدیرعامل خانه کتاب درگذشت برهان‌الدین حسینی را تسلیت گفتبه گزارش ایرنا از روابط عمومی خانه کتاب، در متن پیام مجید غلامی جلیسه که روز شنبه انتشار یافته، آمده است: فقدان برهان‌الدین حسینی از مفاخر ادبی شهر اصفهان برای اهل اندیشه و قلم ناگوار و دردناک است. آن مرحوم از یاران نزدیک مرحوم «ابوالحسن نجفی» از چهره های پیشکسوت زبان و ادبیات فارسی بود و در حوزه داستان‌نویسی آثار ارزشمندی از خود به یادگار گذاشت.
وی می افزاید: امیدوارم رُمان و مجموعه داستان آن مرحوم که در زمان حیاتش امکان چاپ پیدا نکردند به زودی منتشر و در اختیار دوستداران و علاقمندان به آثار او قرار بگیرند.
غلامی جلیسه تصریح می کند: اینجانب درگذشت مرحوم برهان‌الدین حسینی را به خانواده محترم‌شان و فرهیختگان به ویژه اصحاب قلم استان اصفهان تسلیت گفته و از درگاه ایزد منان برای آن مرحوم مغفرت و برای بازماندگان صبر مسئلت می‌کنم.

برهان الدین حسینی نویسنده و منتقد ادبی و از اعضای فعال «جنگ ادبی اصفهان» روز پنجشنبه گذشته در اصفهان و بر اثر عارضه قلبی چشم از جهان فروبست.
پیکر این مرحوم فردا (یکشنبه) تشییع و در آرامستان باغ رضوان این شهر خاکسپاری می شود.
به گزارش ایرنا، مراسم بزرگداشت این فعال ادبی فرهنگی نیز روز صبح دوشنبه در مسجد المهدی(عج) واقع خیابان مرداویج اصفهان برگزار خواهد شد.
برهان‌ الدین حسینی که از اعضای قدیمی یکی از مطرح ترین مجلات ادبی کشور یعنی« جُنگ ادبی اصفهان» بود، داستان نویسی را از زمانی که 15 سال بیشتر نداشت آغاز کرد و نخستین داستانش در مجله «صدف» در تهران که مجله ای پرتیراژ و پرمخاطب بود، چاپ شد و البته این تنها داستانی نبود که از او در این مجله به چاپ رسید.
این فعال ادبی و فرهنگی توسط معلم زبان خودش «احمد گلشیری» با حلقه ادبی جُنگ ادبی اصفهان پیوند زده شد و با دیگر یاران جُنگ از جمله «ابوالحسن نجفی» و «محمد حقوقی» پیوندی عمیق برقرار کرد.
دوستی که تا لحظه زندگی استاد و یاران دیرینه اش و تا لحظه مرگ استاد نجفی ادامه داشت، پس از انقلاب این منتقد و نویسنده به هیئت تحریریه مجله زنده رود پیوست و داستان ها، شعرها و نقدهایش در این مجله به چاپ می رسید و همچنین جزو نظریه پردازان این مجله بود.
بعدها سردبیر یکی از مجلات مطرح فرهنگی و هنری کشور «فرهنگ پارسی» شد و داستان ها، نقدها و نظریه هایش در مجلات معتبری چون «سینما و ادبیات»،«ادبیات و فلسفه ماه»،«عصرپنجشنبه ها» به چاپ رسید.
از این نویسنده مطرح دو رُمان و چهار مجموعه داستان در تدارک چاپ بود که در زمان حیاتش میسر نشد.
فراهنگ ** 1880 ** دریافت: پرونی اروجی * انتشار: امید غیاثوندانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

استاندار: چهارمحال و بختیاری با کمبود 700 معلم مواجه خواهد شد

به گزارش ایرنا، اقبال عباسی عصر شنبه در شورای آموزش …

پاسخ دهید