خانه / آموزشی / سهم 12هزار میلیارد ریالی خیرین کشور در مدرسه سازی

سهم 12هزار میلیارد ریالی خیرین کشور در مدرسه سازیمحمدرضا حافظی روز جمعه در حاشیه افتتاح پنج طرح آموزشی با حضور وزیر آموزش و پرورش در دزفول در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:خیرین کشورمان از 21 سال پیش این حرکت زیبای فرهنگی را در جوار حرم امام رضا(ع) آغاز کردند و در حال حاضر تعداد خیرین کشور به 650 هزار نفر در داخل و یکهزار نفر در خارج از کشور رسیده است.
وی با بیان اینکه 37 درصد از مدارس کل کشور به همت خیرین ساخته می شود گفت:با مشارکت همه جانبه خیرین و توسعه حضور آنها در خارج از کشور هم اکنون شاهد ساخت مدارس ایرانی در خارج از کشور هستیم.
رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز کشور اضافه کرد:در حالیکه پارسال کل اعتبارات دولت برای مدرسه سازی 2 هزار میلیارد ریال بود که کمتر از 100 میلیارد ریال آن محقق شد ، خیرین مدرسه ساز تنها در سال گذشته 12هزار میلیارد ریال برای مدرسه سازی در کشور هزینه کردند.
وی افزود:در موقعیت اقتصادی کنونی خیرین باید بیشتر حضور پیدا کنند و مدارس را توسعه دهند چرا که در حال حاضر حدود پنج هزار و 700 طرح نیمه تمام آموزشی در کشور وجود دارد که از جامعه خیرین تقاضا می شود در ساخت آنها مشارکت کنند .
حافظی گفت:برای ایمن سازی و ساخت مدارس جدید در کشور 400 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
7278/6068
خبرنگار:رقیه کردی-انتشار:محمدعلی فریدپناهانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

جشنواره داستان نویسی بلوطیکا ایذه برگزار شد

حسین محمدی جمعه در ‌گفت و ‌گو با خبرنگار ایرنا …

پاسخ دهید