خانه / آموزشی / سهم خواهی سوار بر توسعه

سهم خواهی سوار بر توسعهدر بخشی از این مطلب که به قلم میثم مالمیر نوشته شده آمده است، مدتی است که ‘ضرورت تغییرات در سطوح مدیران استان قزوین’ به عنوان یک مطالبه عمومی در بین محافل سیاسی و اجتماعی مطرح می‌شود و سوال های بسیاری مبنی بر اینکه آیا این تغییرات بر اساس سهم خواهی جناح‌ حاکم خواهد بود یا خیر، در بین فعالان مدنی شکل گرفته است.
فعالان سیاسی معتقدند موضوعی که باید بیش از تعلق سیاسی در تغییرات مدیران لحاظ شود، تحقق برنامه‌های توسعه استان و تبیین مطالبات و اولویت های سیاسی است و تا مادامی که هیچگونه برنامه توسعه مشخصی شکل نگیرد و مطالبات عمومی بر اساس آن گسترش نیابد، اساسا صحبت از پست و منصب راه به جایی نخواهد برد.
فروردین امروز در این مطلب گفت و گویی با سید محمد حسین پروینیان معاون عمرانی استاندار قزوین در دولت اصلاحات داشته و وی در بخشی از این گفت و گو به فروردین امروز می‌گوید: متاسفانه فعالیت‌های سیاسی در کشور ما تنها به تقسیم پست و منصب خلاصه می‌شود و به جای آن که به برنامه‌های سیاسی توجه کنیم، به دنبال آن هستیم که چه کسی در کجا قرار بگیرد.
وی ادامه می‌دهد: این روزها برنامه های توسعه استان به فراموشی سپرده شده و تامل نمی کنیم که آیا فلان شخص، اگر هم برخلاف نظر اصلاح‌طلبان و اصولگرایان رفتار می‌کند، در عوض می تواند طرح های توسعه استان را محقق سازد؟! و متاسفانه این نگاه وجود ندارد و تنها کافی است که شخصی پیرو خط فکری اصلاح طلب باشد، تا به دنبال سهم خواهی برود.
تابو دست از سر ایدز بر نمی دارد عنوان دیگری از نشریه فروردین امروز است که به مناسبت روز جهانی مبارزه با ایدز نوشته شده و در آن به ابتلای 64 نفر به این بیماری در قزوین طی سال جاری اشاره شده است.
نشریه فروردین امروز در این شماره همچنین در گزارشی با تیتر ‘تاب قزوین در برابر آتش ‘ به بررسی آتش سوزی های ماه گذشته در طارم سفلی پرداخته است.
بندر خشک در لنگرگاه وزارتخانه، قصه های حسنی برای کودکانه های کوییک، دوئل بیگانگان فرصتی برای دیده شدن و سخنان استاندار در دیدار با اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات استان با تیتر ‘شرایط برای رسانه‌های مستقل فراهم شود’ از دیگر عناوین هفته نامه فروردین امروز است.
فروردین امروز همچنین به انتقادات فرج الله فصیحی رامندی عضو شورای اسلامی شهر قزوین نسبت به همایش منع خشونت با تیتر ‘خط و نشان اصولگرایانه’ و انتقادات سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی از محافظه کاری اصلاح طلبان با تیتر’ اصلاح طلب پیشرو’ پرداخته است.
نشریه فروردین امروز هفته نامه ای با مشی اصلاح طلبی است که به مدیرمسئولی امیر رجبی در قزوین منتشر می شود.
7388*3013
خبرنگار:پریسا نوروزی**انتشار دهنده: رضا اولادیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

رشد تئاتر خراسان رضوی کم نظیر است

به گزارش ایرنا، سعید سرابی چهارشنبه شب در نشست شورای …

پاسخ دهید