خانه / آموزشی / خیران 51 باب مدرسه در آذربایجان غربی ساختند

خیران 51 باب مدرسه در آذربایجان غربی ساختندعلی آخوندیان روز چهارشنبه در حاشیه مراسم افتتاح مجموعه ورزشی ‘جلیل خسروشاهی’ مهاباد که توسط یکی از خیران این شهرستان به نام ‘سیدرضا کروبی’ ساخته شده است، افزود: در فعالیت 20 سال گذشته مجمع خیران استان یکهزار و 176 باب مدرسه در قالب پنج هزار و 910 کلاس و به ارزش 2 هزار و 730 میلیارد ریال ساخته شده است.
وی با قدردانی از خیّر مدرسه ساز به خاطر ساخت مجموعه ورزشی در مهاباد اظهار کرد: این خیّر تاکنون 6 باب مدرسه در قالب 35 کلاس درس تاسیس و تحویل آموزش و پرورش شهرستان مهاباد داده است.
مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان مهاباد نیز در این مراسم گفت: به توسعه امکانات آموزشی و فضای ورزشی این شهرستان کمتر توجه شده و با بیش از 40 هزار دانش آموز در کمترین حد سرانه خود نسبت به دیگر شهرهای استان قرار دارد.
کامبیز شاوله بیان کرد: با همت خیران و معتمدان شهرستان 29 باب مدرسه در حال تاسیس است که تا آغاز مهرماه سال آینده به بهره برداری می رسد.
وی افزود: با افتتاح این طرح ها رتبه شهرستان مهاباد در استان از 14 به 2 ارتقا می یابد.
امام جمعه شهرستان مهاباد نیز در این مراسم با بیان اینکه خداوند متعال به علم اندوزی و دانش آموختن سفارش کرده است، گفت: توجه خیران به موضوع مدرسه سازی و فضای ورزشی دانش آموزان ضروری است زیرا این امر ارتباط مستقیم با پیشرفت و توسعه کشور دارد.
مجموعه ورزشی ‘جلیل خسروشاهی’ با مساحت یکهزار و 640 متر مربع مساحت با ارزش ریالی بیش از 20 میلیارد ریال در مدت یک سال توسط سید رضا کروبی احداث شده است.
این مجموعه ورزشی چند منظوره بوده و دارای سالن های ورزشی والیبال، بستکبال، بدمینتون، تنیس روی میز و ژیمناستیک است.
جلیل خسروشاهی اهل تبریز بوده و 457 مدرسه در سراسر کشور تاسیس کرده که از این تعداد 41 باب در آذربایجان غربی و 6 باب در شهرستان مهاباد است.
شهرستان مهاباد با 237 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد.
3093/2093 ** خبر: پیمان پاکزاد ** انتشار: صابر چهرقانیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

محفل انس با قرآن با حضور 150 دانش آموز بسیجی و قرآنی در ارومیه برگزار شد

به گزارش خبرنگار ایرنا این دانش آموزان از افراد دارای …

پاسخ دهید