خانه / آموزشی / نیمی از کلاس های درس بهره برداری شده در سال جاری را خیران ساخته اند

نیمی از کلاس های درس بهره برداری شده در سال جاری را خیران ساخته اندعلی شیرزاده بعدازظهر شنبه در حاشیه آیین افتتاح هنرستان دخترانه مهرانگیز مرتضوی در ناحیه شهری مهرگان محمدیه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این رقم نسبت به سال های گذشته 30 درصد رشد داشته است.
وی اضافه کرد: سال گذشته خیرلت مدرسه ساز در قزوین 80 میلیارد ریال در ساخت و ساز مدارس مشارکت داشتند که تا به امروز60میلیار ریال از آن محقق شده است.
شیرزاده اظهار کرد: در ساخت این مدارس مشارکتی تاکنون نزدیک به 60درصد از اعتبارات دولتی برای تکمیل طرح های خیران جذب شده است.
این مسئول همچنین گفت: برای جذب کمک خیران مدرسه ساز در نقاط دچار کمبود فضای آموزشی از جمله مناطق مسکن مهر مانند ناحیه شهری مهرگان تلاش می کنیم.
وی در خصوص کمبود فضاهای آموزشی در مهرگان و سایر نقاط شهرستان البرز نیز گفت: با کمک اداره کل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان قزوین و خیران و همچنین جذب اعتبارات ملی، مناطقی که نیاز به فضای آموزشی یا نوسازی و بهسازی دارند شناسایی می شوند و در جهت رفع کمبود های فضاهای آموزشی آنها گام برداشته می شود.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه خیران در احداث کتابخانه، سالن های چند منظوره ،خوابگاه وحتی احداث محوطه برای مدارس نیز فعال هستند، گفت: همچون گذشته در بخش های مختلف آموزشی نیاز به یاری خیرین داریم.
در استان قزوین 400 خیر مدرسه ساز در ساخت،نوسازی و تجهیز مدارس با سازمان ساختو توسعه و تجهیز مدارس و آموزش پرورش در راستای گسترش فضاهای آموزشی مشارکت دارند.
شهرستان البرز به مرکزیت البرز در جنوب مرکز استان قزوین قرار دارد، این شهرستان دارای 218 واحد آموزشی با 46 هزارنفر دانش آموز است.
3013
انتشار دهنده: رضا اولادیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

جشنواره داستان نویسی بلوطیکا ایذه برگزار شد

حسین محمدی جمعه در ‌گفت و ‌گو با خبرنگار ایرنا …

پاسخ دهید