خانه / آموزشی / حسین شهابی: فیلمساز دغدغه مند توان تصویرگری جنایت های داعش را دارد

حسین شهابی: فیلمساز دغدغه مند توان تصویرگری جنایت های داعش را داردحسین شهابی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار سینمایی ایرنا افزود: با توجه به جنایت ها و خباثت هایی که داعش طی حضور چند ساله خود در عراق و سوریه انجام داد، سوژه‌های بسیاری برای پرداختن به آن وجود دارد.
وی با بیان این که در زمان حضور داعش در عراق و سوریه امکان تولید اثر نبود، تصریح کرد: اکنون با توجه به نابودی داعش می توان از لوکیشن های واقعی در این دو کشور استفاده کرد.
کارگردان فیلم سینمایی «حراج» این وظیفه را بر عهده کارگردانانی که تجربه ساخت فیلم جنگی دارند، دانست و گفت: حضور داعش در عراق و سوریه جنایت های بسیاری در پی داشت، اما صحنه های دراماتیک بسیاری از فداکاری ها مبارزان بویژه شهدای مدافع حرم با این پدیده شوم خلق کرد.
شهابی همچنین اتفاقات و معضلات پس از جنگ را که گریبان خانواده های آسیب دیده را گرفته، از دیگر سوژه ها و موضوعاتی دانست که در تولید فیلم درباره داعش می توان به آن پرداخت.
وی گفت: تولید چنین آثاری نیاز به هزینه بسیار دارد بنابراین باید از فیلمسازانی که دغدغه این موضوعات را دارند، حمایت کرد.
کارگردان فیلم سینمایی «روز روشن» با انتقاد از برخی فیلمسازان که فقط به گیشه فکر می کنند، افزود: مسئولان سینمایی باید به فیلمسازانی که امتحان پس داده اند اعتماد کنند و با سختگیری غیرضروری فیلمسازان را به تولید آثار بی‌خاصیت سوق ندهند.
شهابی پرداختن به موضوعی مانند داعش در سینما را منوط به حمایت مدیران سینمایی دانست و خاطرنشان کرد: جای این نوع فیلم ها در سینمای کشور خالی است و این موضوع باید پیگیری شود چون در دنیا نیز مورد توجه قرار می‌گیرد.
سردار سرلشکر پاسدار حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سه شنبه هفته گذشته طی نامه‌ای به محضر رهبر انقلاب اسلامی، پایان سیطره شجره خبیثه داعش را اعلام کرد و این پیروزی بزرگ را به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای و جهان اسلام تبریک گفت.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز هفته گذشته در پی انتشار اخبار پایان شجره خبیثه داعش در عراق و سوریه در توئیتی از اهالی فرهنگ و هنر خواست که در آثار خود به این موضوع بپردازند.
سید عباس صالحی در این توئیت تصریح کرد: قلعه جهل و تکفیر داعش فرو ریخت. سردار سلیمانی و مدافعان حرم فاتحان این نبردند. از امروز پاسداشت آن بر دوش اصحاب فرهنگ و هنر خواهد بود.
فراهنگ ** 9246 ** خبرنگار: علیرضا مرادی * انتشار:محتشمی پورانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

نماینده مجلس: دلیل مشکلات جامعه غفلت از آموزش و پرورش است

به گزارش ایرنا محمدرضا امیرحسنخانی روز دوشنبه در آیین کلنگ …

پاسخ دهید