خانه / آموزشی / تولید علم به اشتغال و ثروت همان کار بسیجی است

تولید علم به اشتغال و ثروت همان کار بسیجی استبه گزارش ایرنا، سید صاحب سادات حسینی روز شنبه در نشست خبری مشترک با بسیج علمی فناوری استان البرز، افزود: کار دانشگاه های علمی کاربردی در مرزهای تکنولوژی است زیرا بومی کردن تکنولوژی و ایجاد تکنولوژی های جدید از جمله اهداف این دانشگاه ها است.
وی اظهار داشت: در دانشگاه های دیگر بیشتر به تولید علم ومقاله اقدام می کنند ولی به شغل نمی انجامد و بر خلاف دانشگاه های پژوهشی، کارشناسان تحصیل کرده در دانشگاه های علمی کاربردی باید مدیریت تکنولوژی داشته باشد.
وی با بیان اینکه این سیاست دانشگاه علمی کاربردی، همان کار بسیجی است، گفت: تحصیل کردگان در دانشگاه علمی کاربردی بسیجی هستند زیرا هم سرمایه می گذارند و ضمن ایجاد اشتغال و کارآفرینی، تولید هم می کنند.
سادات حسینی افزود: دانشجویان واساتید دانشگاه های علمی کاربردی کار بسیجی می کنند تا همراه با تولید برای رفع مشکلات کشور راه حل ارایه می دهند.
وی اظهار داشت: زمانیکه در مرزهای تکنولوژی کار کنیم، فن بازار هم داریم و می توانیم با بسیج همکاری کنیم؛ جوانان ما احتیاج به کار بسیجی دارند و از طریق کار بسیجی می توانیم راه حل مشکلات را پیدا کنیم.
رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان البرز یکی از برنامه های قابل همکاری با بسیج علمی را برگزاری استارت آپ مورد نیاز بسیج علمی دانست و گفت: با برگزاری این استارت آپ ها و گزینش برترین ها می توانیم با همکاری بسیج از آن ها حمایت کنیم.

***مشکل امروز کشور ما سخت تر از جنگیدن است
سادات حسینی در ادامه با بیان اینکه در زمان جنگ مردم به صورت خودجوش به میدان جنگ می رفتند و مبارزه می کردند، افزود: مشکل امروز کشور ما سخت از جنگیدن است که همان ایجاد اشتغال است.
وی ادامه داد: یکی از مشکلات اصلی جوانان ما به دلیل عدم درآمد، ازدواج نکردن است که رفع این مشکل کار بسیجی می خواهد تا هزینه زندگی جوانان را به وجود آورد و ایجاد اشتغال کند.

***راه اندازی 30 غرفه دانشگاه علمی کاربردی در نمایشگاه هفته پژوهش
رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان البرز در ادامه به هفته پژوهش نیز اشاره کرد و گفت: در نمایشگاه امسال هفته پژوهش استان، دانشگاه علمی کاربردی استان 30 غرفه دارد که در آن بیش از 500 طرح بدون اینکه بخش دولتی حتی یک ریال هزینه کند، ارایه شده است که همان کار بسیجی است.
وی افزود: در حال حاضر بیش از 30 هزار دانشجو در دانشگاه های علمی کاربردی استان مشغول به تحصیل هستند که بیش از 98 درصد آنان را دانشجویان بومی تشکیل می دهند که اگر پس از اتمام تحصیل برای آنان ایجاد اشتغال نشود با مشکلات زیادی روبرو خواهیم بود.
در پایان این نشست تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه علمی کاربردی استان و بسیج علمی فناوری استان منعقد شد.
6156 / 6155 خبرنگار: نوشین طهماسبی**انتشاردهنده: محمد عزیزپورانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

رشد تئاتر خراسان رضوی کم نظیر است

به گزارش ایرنا، سعید سرابی چهارشنبه شب در نشست شورای …

پاسخ دهید