خانه / آموزشی / پایان مسابقات قرآن نیروی زمینی سپاه در مشهد

پایان مسابقات قرآن نیروی زمینی سپاه در مشهدمسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم پایانی این مسابقات گفت: تلاوت آگاهانه و حق مدار بسیار مهم است و خداوند هم این نوع تلاوت را از ما مطالبه می کند.
حجت الاسلام محمد هادی رضایی افزود: قرائت و روان خوانی قرآن از اهمیت خاصی برخوردار است و در کنار آن باید به صحیح خوانی، تدبر و عمل به قرآن هم توجه کنیم.
وی با بیان اینکه تلاوت قرآن مقدمه خودسازی است اظهار کرد: هدف از تلاوت قرآن کریم تزکیه است و هرکس به تزکیه برسد به رستگاری می رسد و قاریان قرآن هم باید به سوی تدبر و تامل در مفاهیم قرآنی حرکت کنند زیرا این امر عامل دست یابی به موفقیت است.

* موفقیت نیروی زمینی سپاه در عرصه های قرآنی
معاون فرهنگی و تبلیغات نمایندگی ولی فقیه در سپاه هم در این مراسم گفت: نیروی زمینی سپاه در همه عرصه های قرآنی پرقدرت، کوشا، توانمند و موفق ظاهر شده است.
سردار حسین محبی با بیان اینکه راهبردهای قرآنی در معاونت فرهنگی و تبلیغات سپاه تبیین شده است افزود: قرآن دریای بیکران معرفت در همه ابعاد زندگی است و این امر مهم همه عرصه زندگی مادی و معنوی ما را در بر می گیرد.
وی اظهار کرد: یکی از راهبردهای مهم معاونت فرهنگی سپاه، پرورش استعدادهای قرآنی برای مسابقات سراسری نیروهای مسلح است و در این زمینه یگان های نیروی زمینی سپاه توانسته اند در مسابقات قرآنی به خوبی بدرخشند و یکی از مصادیق آتش به اختیار، جذب و تشویق افراد در عرصه های قرآنی است.

* شرکت 273 نفر در مسابقات قرآنی نیروی زمینی سپاه
مسئول برگزاری این دوره از مسابقات هم به خبرنگار ایرنا گفت: در این مسابقات که از دوم آذر ماه آغاز شده است 220 نفر در بخش مردان و 53 نفر در بخش بانوان به رقابت پرداختند و 9 داور هم قضاوت این مسابقات را بر عهده داشتند.
سرهنگ پاسدار محمد جواد قهرمانی با بیان اینکه تعداد شرکت کنندگان در این مسابقات نسبت به پارسال 10 درصد افزایش داشت افزود: مسابقات امسال به صورت قرارگاهی و در 10 قرارگاه نیروی زمینی سپاه برگزار شد در حالی که در دوره های قبل به صورت یگانی و منطقه ای برگزار می شد.
وی اظهار کرد: در مسابقات امسال چهار هزار نفر در مرحله مقدماتی رشته های حفظ، قرائت، ترتیل، تحقیق، اذان و مفاهیم شرکت کردند که یک هزار نفر آنان به مرحله نیمه نهایی و 273 نفر به مرحله نهایی راه یافتند.
خبرنگار: مصطفی نخعی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم
7507/ 6053انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

جشنواره داستان نویسی بلوطیکا ایذه برگزار شد

حسین محمدی جمعه در ‌گفت و ‌گو با خبرنگار ایرنا …

پاسخ دهید