خانه / آموزشی / معاون استاندار: کارگروه رسانه و اطلاع رسانی در خراسان شمالی تشکیل می شود

معاون استاندار: کارگروه رسانه و اطلاع رسانی در خراسان شمالی تشکیل می شودبه گزارش ایرنا دکترمهرداد ابراهیمی سه شنبه در نشست مشترک مدیران خبرگزاری ها، نشریات و هیات رئیسه شورای هماهنگی روابط عمومی های خراسان شمالی بر راه اندازی سامانه الکترونیک و ارائه سند راهبری در کارگروه مطبوعات تاکید و اظهارکرد: باید ماهانه کلاس های آموزش خبرنگاران در استان برگزار شود و هزینه ها هر ماه توسط یکی از دستگاه های اجرایی پرداخت شود.
ابراهیمی همچنین گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در حمایت از مطبوعات ورود جدی پیدا کند و موضعی شفاف و نقش حمایتی پررنگ داشته باشد.
وی با اشاره به نقش مهم در جامعه و در میان افکار عمومی گفت: رسانه ها به حفظ حقوق شهروندی و حیثیت افراد اهتمام بیشتری داشته باشند، از رسانه ها انتظار داریم اطلاع رسانی سریع، صریح و مسئولانه به ویژه هنگام وقوع بحران داشته باشند و از رواج شایعه جلوگیری کنند.
وی اضافه کرد: در عصر حاضر قدرت رسانه را باید جدی گرفت، رسانه است که افکارعمومی را شکل می دهد، رسانه با جمهوریت و روح دموکراسی گره خورده است، پس باید با دوری از استبداد رای، واقعیات برای مردم بیان شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی اظهارکرد: ابزاری های ما برای نظارت محدود است، رسانه ها یکی از ابزارهای مهم ما برای خبر گیری هستند، در زلزله اخیر در غرب کشور اگر نقش پررنگ رسانه ها نبود،به طور قطع و یقین عمق فاجعه پنهان می بود.
وی افزود: رسانه ها در همان دقایق اولیه به اطلاع رسانی شفاف پرداختند، انتقاد کردند و مشورت دادند تا فضا به حالت عادی برگردد.
ابراهیمی گفت: رسانه ها متخصصان تحقیقات و استراتژیست ها و افرادی کارگزار، حرفه ای و در دپارتمان های ژورنالیستی دنیا، اتاق فکر هستند و می توانند موضوعات رسانه ای دنیا را خط بدهند.
وی اضافه کرد: در شبکه های ماهواره ای، فرکانس های رادیویی و در انواع مجلات، سایت ها و کانال ها مشاهده می کنیم که هر کسی در رسانه از سواد بالاتری برخوردار باشد، آن رسانه تواناتر است، لذا اگر جایی احساس می شود با کمبود مواجه ایم باید نقاط ضعف کار و علت بررسی شود که چرا نتوانسته ایم به اهداف مدنظر خود در رسانه برسیم.
ابراهیمی در ادامه استفاده از زبان تشکر، عدالت پیشگی، جلوگیری از هوای نفس، رقابت و رفاقت، بهره گیری از مشورت مردم و بویژه نخبگان، ایجاد امنیت روانی در جامعه را از رسانه های استان خواستار شد و گفت: رسانه های خراسان شمالی متعادل و اخبار با کیفیتی کار می کنند.
وی از رسانه های استان خواست تا از دیدگاه های نخبگان، اساتید دانشگاه و اقشار مختلف مردم در پیشبرد امور استان کمک بگیرند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی هم چنین گفت: رسانه ها باید به ایجاد آرامش و امنیت در جامعه کمک کنند و حل مشکلات مردم و آسایش مردم را در اولویت کاری خود قرار دهند.
ابراهیمی مردم، رسانه ها و مسئولان سه ضلع یک مثلث دانستند که در ارتباط باهم می توانند بسیاری از مشکلات و معضلات جامعه را برطرف کنند.
وی گفت: هم اکنون نقش مهم و تاثیر گذار رسانه های در کارکرد اجتماعی آن بر هیچ کس پوشیده نیست زیراکه این وسایل ارتباط جمعی در همه ارکان زندگی حتی ذائقه مردم تاثیر گذاشته است.
در این نشست مدیران رسانه های گروهی استان هم مسائل و مشکلات جامعه رسانه ای استان را مطرح کردند.
اخبار خراسان شمالی را در کانال تلگرامی اخبار ایرنا خراسان شمالی به نشانی 🆔 @IRNABOJNURD پیگیری کنید.
ع/ 6042 انتشاردهنده: سیدحسین قدسیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

رشد تئاتر خراسان رضوی کم نظیر است

به گزارش ایرنا، سعید سرابی چهارشنبه شب در نشست شورای …

پاسخ دهید