خانه / آموزشی / اجرای طرح کانون مدرسه برای دانش آموزان مناطق زلزله زده غرب کشور

اجرای طرح کانون مدرسه برای دانش آموزان مناطق زلزله زده غرب کشوربه گزارش خبرنگار ایرنا، علیرضا حاجیان زاده روز دوشنبه در همایش بین المللی کودک و صلح در سالن غدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با اشاره به اقدامات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در مناطق زلزله زده غرب کشور اظهار کرد: امروز زلزله، آرامش و امنیت روانی کودکان این منطقه را از آنان سلب کرده، ترس و رعب و وحشت ناشی از زلزله، آواره شدن از خانه و از دست دادن اعضای خانواده، همکلاسی و همبازی، آسیب روانی مضاعفی را برای کودکان ایجاد کرده است.
وی گفت: علاوه بر امدادرسانی مرسوم اعم از آواربراری، عملیات امداد و نجات، تامین سازه موقت، پوشاک، تغذیه، بهداشت و درمان، ساخت و ساز ساختمان های تخریب شده، امدادرسانی فرهنگی، عاطفی و روحی و روانی و ایجاد امید به زندگی در میان کودکان آسیب دیده نیز باید مورد توجه قرار گیرد.
حاجیان زاده با اشاره به فعالیت های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در حوزه های شناختی، عاطفی و رفتاری افزود: این نهاد خود را موظف می داند تا هنرمندانه در کنار کودکان آسیب دیده قرار گیرد و با برنامه های فرهنگی و هنری از جمله بازی های گروهی، قصه گویی، نمایش فیلم، اجرای نمایش عروسکی، کارگاه های نقاشی، کتابخوانی های گروهی فضای نشاط انگیز و امیدبخش را در میان کودکان آسیب دیده ایجاد کند.
مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اظهار کرد: از اولین روز بعد از زلزله غرب کشور که هنوز امدادرسانی های اولیه شکل نگرفته بود، مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه با اجرای برنامه های هنری، نمایش عروسکی، قصه گویی، اجرای مسابقه، اهدای جایزه و سایر فعالیت های جذاب گرمابخش فضای کودکان آسیب دیده سرپل ذهاب شدند.
وی با اشاره به راه اندازی ستاد امداد فرهنگی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: فراخوان اهدای کالاهای فرهنگی از جمله اسباب بازی، لوازم التحریر، کتاب نیز اعلام شده و تاکنون 70 پایگاه مسئول جمع آوری این هدایای مردمی شدند و از روز گذشته نیز ارسال این اقلام فرهنگی آغاز شده است.
حاجیان زاده افزود: مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از استان های همجوار کرمانشاه از جمله ایلام، همدان و کردستان به همراه کتابخانه سیار به مناطق زلزله زده غرب کشور اعزام شدند و مربیان کانون نیز از سراسر کشور برای حضور در این مناطق اعلام آمادگی کرده اند که به تدریج ساماندهی و اعزام می شوند.
مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: هنرمندان سرشناس نیز برای حضور در مناطق زلزله زده غرب کشور و حضور در کنار کودکان این مناطق اعلام آمادگی کردند و برای اعزام آنان نیز برنامه ریزی و اقدامات لازم انجام شده است.
وی با اشاره به اجرای طرح کانون مدرسه در مناطق زلزله زده غرب کشور اظهار کرد: با اجرای این طرح، در هنگام تعطیلی مدارس، بخشی از دروس دانش آموزان توسط مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و با روش های هنری و جذاب ارائه خواهد شد.
حاجیان زاده گفت: بسته های لوازم التحریر نیز به تعداد تمامی دانش آموزان مناطق زلزله زده غرب کشور که 30هزار نفر هستند، آماده و ارسال می شود.
مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: واژه صلح در مقابل واژه ای به نام جنگ مطرح می شود که هر انسانی از آن گریزان است، صلح در زمانی لذت بخش است که حق و عدالتی در جریان باشد و صلح اگر به معنی مجاز دانستن ظلم و بی عدالتی باشد واژه جذابی نیست.
وی گفت: اگر روش صلح بتواند جلوی ظلم و کودک کشی را بگیرد، بهترین راهکار است که در آن آرامش و به دور از خونریزی و آوارگی حقانیت و عدالت خواهی به انجام برسد.
همایش بین المللی کودک و صلح روز دوشنبه با حضور معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری، محمدحسن ضیایی فر رئیس کمیسیون حقوق بشر اسلامی، سیدعلیرضا آوایی وزیر دادگستری و رئیس مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک، گری لوئیس نماینده سازمان ملل در تهران، علیرضا حاجیان زاده مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و جمعی از مسئولان در سالن غدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.
به گزارش ایرنا، زمین لرزه ای به بزرگی 7.3 دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت 21:46 دقیقه شامگاه یکشنبه 21 ابان 96 در 11 کیلومتری بخش ازگله و 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه رخ داد که براساس اعلام مسئولان تاکنون 437 کشته و 10 هزار و 179مصدوم داشته، همچنین در این زمین لرزه هفت شهرستان و افزون بر یک هزار روستای استان کرمانشاه دچار خسارت و حدود 31 هزار واحد مسکونی کامل تخریب یا خسارت کلی و جزیی دیدند.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: معصومه جوان معبودی انتشاردهنده:موسی فعالیان
تهرام/7245/ 1539انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

جشنواره داستان نویسی بلوطیکا ایذه برگزار شد

حسین محمدی جمعه در ‌گفت و ‌گو با خبرنگار ایرنا …

پاسخ دهید