خانه / آموزشی / استاندار اردییل: از طرح های سرمایه گذاری در حوزه گردشگری حمایت می شود

استاندار اردییل: از طرح های سرمایه گذاری در حوزه گردشگری حمایت می شودبه گزارش ایرنا، اکبر بهنام جو عصر روز پنج شنبه در جریان بازدید از طرح های عمرانی و واحدهای صنعتی و تولیدی نیر به پتانسیل و قابلیت های بی نظیر این شهرستان اشاره کرد و گفت : علاوه بر این که باید توجه ویژه به بخش گردشگری نیر شود لازم است طرح جامع منطقه گردشگری بولاغلار بازنگری و طرح گردشگری محور قینرجه نیز ساماندهی شود.
وی بیان کرد: زمانی می‌توان گفت که طرح بولاغلار نیر موفق بوده است که هتل این منطقه تکمیل شود و مسافران اقامت‌های چند روزه در این منطقه داشته باشند.
بهنام‌جو اظهار کرد: با توجه به ظرفیت های شهرستان نیر در حوزه جذب گردشگر و سرمایه‌گذاری‌هایی که از گذشته درآن وجود داشته است این منطقه در زمینه سرمایه‌گذاری گردشگری مورد حمایت ویژه قرار می‌گیرد.
وی گفت: برخی قراردادهایی که از سالهای گذشته در این منطقه منعقد شده و زمان انجام آن به اتمام رسیده از نظر ما باطل است زیرا نباید اجازه دهیم تا مناطق مستعد برای سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری بلا استفاده و در اختیار افرادی که قصد سرمایه‌گذاری ندارند قرار گیرد.
استاندار اردبیل تصریح کرد: مشکلات سرمایه‌گذاران در حوزه تسهیلات نیز مورد بررسی قرار گرفته و امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در آینده نزدیک رفع شود.
وی همچنین گفت: شهرک آب و مشکلات سرمایه‌گذاری در این منطقه طی 2 هفته آینده تعیین تکلیف خواهد شد و طرح جامعی نیز برای منطقه بولاغلار تهییه و در اختیار سرمایه‌گذاران قرار خواهد گرفت.
بهنام جو به طرح فاضلاب نیر اشاره کرد و گفت: این طرح یک پروژه عظیم و بزرگ است که تا کنون 120 میلیارد ریال توسط دولت، برای خط انتقال و تصفیه خانه هزینه شده و باید در سال آینده به بهره برداری رسد.
وی با بیان این که فروش انشعاب فاضلاب به مردم باید آغاز شود، افزود: این امر ملزم به مشارکت مردم برای خرید انشعاب فاضلاب و همکاری شورای شهر و شهرداری نیر است.
استاندار اردبیل همچنین در بازدید از شهرک تخصصی آب شهرستان نیر بیان کرد: شهرک های صنعتی باید قرادادهایی را که به اجرا درنیامده تعیین تکلیف کرده و واگذاری های ناموفق را ابطال کند تا این فرصت ها در اختیار سرمایه گذاران جدید قرار گیرد.
وی همچنین متذکر شد: لیست واحدهایی که متقاضی ارایه تسهیلات هستند باید مشخص شود تا مشکلات این واحدهای تولیدی نیز حل گردد.
نیر در 30 کیلومتری جنوب غرب اردبیل واقع است.
خبرنگار: شهرام اصالت ** انتشار دهنده : سیفعلی موسی زاده
7116/6016انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

استاندار: چهارمحال و بختیاری با کمبود 700 معلم مواجه خواهد شد

به گزارش ایرنا، اقبال عباسی عصر شنبه در شورای آموزش …

پاسخ دهید