خانه / آموزشی / نماینده مجلس: سریال سرزمین کهن پخش نمی شود

نماینده مجلس: سریال سرزمین کهن پخش نمی شودمحمد خدابخشی شامگاه دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در جلسه ای که با مسئولان سازمان صدا و سیما داشتیم مقرر شد سریال سرزمین کهن با توجه به مخالفت های مردم استان های لرنشین پخش نشود.
نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در سریال سرزمین کهن به قوم بختیاری ‌ها و لُرها توهین شده بود که پخش آن با اعتراض مردم متوقف شد.
وی با بیان اینکه صدا و سیما تصمیم گرفت این سریال را با انجام اصلاحاتی پخش کند، افزود: در جلسه اخیر تعدادی از نمایندگان مجلس با مسئولان صدا و سیما مقرر شد با توجه به اینکه اصلاحات این سریال کافی نبوده از پخش این سریال جلوگیری شود.
به گزارش ایرنا سه قسمت از سریال سرزمین مادری به کارگردانی کمال تبریزی 2 سال قبل با نام سرزمین کهن روی آنتن رفت اما به سبب برخی اعتراضات پخش آن متوقف شد.
این سریال تلویزیونی به بررسی وقایع سیاسی، تاریخی و اجتماعی ایران از سال 1320 خورشیدی تا انقلاب اسلامی می پردازد.
پیرو اعتراضات مردم ایل بختیاری در شهرهای مختلف و اعتراض نمایندگان آنها در مجلس در تاریخ 26 بهمن 92 عزت اله ضرغامی رئیس وقت سازمان صدا و سیما در نامه ‌ای رسمی به معاون سیما تذکر داد و از لرهای بختیاری دلجویی نمود و از رنجش ایجاد شده به خدا پناه برد.
عباس سلیمی نمین مشاور تاریخی این مجموعه بوده است.
7279/3022
خبرنگار: جابراسدی ** انتشاردهنده: احسان کردیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

رشد تئاتر خراسان رضوی کم نظیر است

به گزارش ایرنا، سعید سرابی چهارشنبه شب در نشست شورای …

پاسخ دهید