خانه / آموزشی / استاندار: نقش رسانه ها در تحقق برنامه های اقتصاد مقاومتی بارز است

استاندار: نقش رسانه ها در تحقق برنامه های اقتصاد مقاومتی بارز استمجید خدابخش روز جمعه با حضور در غرفه ایرنا در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب و نهمین نمایشگاه مطبوعات تبریز با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی بر عزم ملی و اهتمام همگانی استوار است، گفت: بدون شک رسانه های چاپی و مجازی می توانند با آگاه سازی لازم احساس مسئولیت اجتماعی را تقویت کنند.
وی رویکرد انتقادی رسانه ها را با حفظ حقوق افراد و رعایت اخلاق رسانه ای مثبت ارزیابی کرد و گفت: بدون شک در کنار طرح مشکلات با ارائه راهکار می توانند در جهت رفع کاستی ها گام بردارند.
خدابخش با اشاره به اینکه ساختار اشتغال کشور در حال تغییر است و دیگر در بخش دولتی نمی توان انتظار اشتغال زایی قابل توجهی را داشت، گفت: رسانه ها باید در جهت سوق دادن جوانان به سمت مهارت آموزی و اشتغال در حوزه های فنی و حرفه ای تلاش کنند.
وی همچنین با توجه به نزدیک شدن به رویداد تبریز 2018 گفت: از رسانه ها انتظار همراهی و نقش آفرینی در این رویداد داریم.
استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه سند تدبیر توسعه استان که در راستای برنامه های اقتصاد مقاومتی تدوین شده در حال بازنگری است، گفت: 20 پیشران توسعه در استان تعریف شده است که می تواند توسعه استان را سرعت بخشد.
وی با اشاره به اینکه اقتصاد دانش بنیان یکی از این پیشران هاست، گفت: با گرایش جوانان به تحصیل و تجربه در این حوزه در کنار اشتغال زایی می توان تحقق اقتصاد درون زای مقاومتی را عملیاتی کرد.
خدابخش با اشاره به حضور یکهزار شرکت در نمایشگاه فناوری های ربع رشیدی تبریز گفت: با تجاری سازی طرح های ارائه شده به این نمایشگاه ضریب اقتصاد دانش بنیان استان ارتقا می یابد.
پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز و نهمین نمایشگاه مطبوعات تبریز تا هفتم آبان ماه در مکان نمایشگاه های بین‌المللی تبریز برپاست.
خبرنگار: مینا بازگشا** انتشار: پرویز انصاری
6120/3071انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

رشد تئاتر خراسان رضوی کم نظیر است

به گزارش ایرنا، سعید سرابی چهارشنبه شب در نشست شورای …

پاسخ دهید