خانه / دسته‌بندی نشده / انتخاب مناسب دولت با واکنش مثبت مجلس سبب اعتلای آموزش عالی می شود

انتخاب مناسب دولت با واکنش مثبت مجلس سبب اعتلای آموزش عالی می شودسیدضیا هاشمی عصر دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار دانشگاه های ایرنا درباره معرفی منصور غلامی به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای کابینه دوازدهم اظهار داشت: خوشحالیم از اینکه دولت پس از حدود دو ماه به جمع بندی رسید و تصمیم گرفت.
وی بیان کرد: منصور غلامی گزینه پیشنهادی دولت یکی از دوستان و همکاران بنده بوده و از مدیران باسابقه آموزش عالی در کشور است.
سرپرست وزارت علوم افزود: غلامی سابقه علمی بسیار روشنی دارد و بسیاری از مدیران عرصه آموزش عالی کشور وی را به خوبی می شناسند.
هاشمی خاطرنشان کرد: امیدوارم این تصمیم دولت و واکنش شایسته و مناسب مجلس شورای اسلامی بتواند در جهت رشد و اعتلاای آموزش عالی آثار شایسته ای را بر جای بگذارد.
هاشمی تاکید کرد: انتظار می رود تا تمامی دانشگاهیان، اساتید و دانشجویان با رویکرد همدلانه نسبت به تصمیم دولت تحلیلی دقیق از وضعیت دولت داشته باشند.
سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: رئیس جمهوری نسبت به توانمندی های اساتید، دانشگاهیان و مدیران این عرصه اشراف کامل دارد و حتما در تصمیم گیری خودشان نسبت به این موارد غافل نبودند.
هاشمی اظهار داشت: از سوی دیگر مجلس شورای اسلامی جایگاه بسیار رفیعی در کشور دارد و امیدوارم همدلی مجلس سبب ارتقا و رشد علمی کشور در سال های پیش رو شود.
سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: قوه مجریه و مقننه در کنار قوه قضائیه قرار دارند تا کشور پیشرفت داشته و در اعتلای آموزش عالی نیز نقش تعیین کننده ای داشته و دارد.
سرپرست وزارت علوم افزود: معتقدم آموزش عالی کشور نیاز به مدیریت مقتدر و علمی دارد بنابراین، این امر نیاز به همدلی و اخوت دارد تا با مشارکت همگان چشم انداز مناسبی برای آموزش عالی کشور ترسیم کنیم.
هاشمی خاطرنشان کرد: بنابراین برای تمامی همکارانم آرزوی بهروزی دارم و امیدوارم غلامی نیز در این عرصه پیشرو توفیق خدمت هر چه بیشتر به نظام را داشته باشند.
سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یادآور شد: اینکه غلامی آمادگی خودشان را برای تصدی چنین مسئولیتی اعلام کرده اند بسیار حائز اهمیت است و برای ایشان آرزوی توفیق هر چه بیشتر در سنگر علم و دانش این مرز و بوم دارم.
وی در ادامه اظهار داشت: بنده افتخارم این است که عضوی از خانواده آموزش عالی هستم و مفتخرم به عنوان یک معلم جامعه شناسی در دانشگاه تهران تدریس می کنم.
هاشمی گفت: به طور حتم بنده در هر موقعیتی قرار گیرم کماکان به عنوان معلم در خدمت دانشجویان و دانشگاهیان خواهم بود.
فراهنگ*9187*3061**خبرنگار: حمیدرضا بازگشا** انتشار: طاهره نبی اللهیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

رشد تئاتر خراسان رضوی کم نظیر است

به گزارش ایرنا، سعید سرابی چهارشنبه شب در نشست شورای …

پاسخ دهید