خانه / دسته‌بندی نشده / شاعران حماسه سرا در400امامزاده خطبه حضرت زینب(س) را باز خوانی می کنند

شاعران حماسه سرا در400امامزاده خطبه حضرت زینب(س) را باز خوانی می کنندبه گزارش روزشنبه ایرنا ازسازمان اوقاف حجت الاسلام و المسلمین احمد شرفخانی،با بیان این مطلب اظهارداشت: امروز شنبه 29(مهرماه)، همزمان با روز اول صفرمصادف با ورود کاروان اهل بیت (ع) به شهر شام و خطبه خوانی حضرت امام سجاد (ع) و عقیله بنی هاشم حضرت زینب کبری (س) در کاخ یزید ملعون و محکومیت خاندان منفور بنی امیه، قاتلان و عاملان شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) همایش «منشورعزت» در بیش از400 بقعه متبرکه و امامزاده کشور برگزار می شود.
وی با بیان اینکه این همایش با شرکت عزاداران و محبان حسینی عصر وشامگاه امروز برگزار می شود، گفت: سخنرانی و تشریح خطبه امام سجاد (ع) و حضرت زینب کبری (س) در کاخ اموی، قرائت قرآن، خطبه خوانی و مدیحه سرایی از برنامه های پیش بینی شده در این همایش است.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه ادامه داد: از شاعران مطرح آیینی کشوری و استانی خصوصاً شاعران حماسه سرا، جهت ایجاد فضای حماسی در این همایش دعوت شده است.
شرفخانی با بیان اینکه محور و محتوای خطبه حضرت زینب وامام سجاد(ع) مملو از برائت از ظالمان و مبارزه با دستگاه ظلم و جور و رسوا کردن مظاهر تزویر و ریا است، تصریح کرد: در این همایش مباحثی همچون ظلم ستیزی و مبارزه با استکبار جهانی که درعصر حاضر آمریکای جنایتکار، انگلیس و رژیم صهیونیستی است، تشریح می شود.
وی ادامه داد: همچنین در این همایش «شعار لبیک یا حسین (ع)» و«شعار لبیک یا زینب (س)» درامامزادگان و بقاع متبرکه طنین انداز می شود.
اجتمام*1724*3377
خبرنگار: سمانه زین العابدین * انتشار: حسین فتح الهیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

استاندار: چهارمحال و بختیاری با کمبود 700 معلم مواجه خواهد شد

به گزارش ایرنا، اقبال عباسی عصر شنبه در شورای آموزش …

پاسخ دهید