خانه / دسته‌بندی نشده / تدفین پیکر مطهر 2شهید گمنام در دانشگاه پیام نور قم

تدفین پیکر مطهر 2شهید گمنام در دانشگاه پیام نور قمبه گزارش ایرنا، محمد علی حسینی روز دوشنبه درجمع خبرنگاران اظهار داشت: مراسم شب وداع با این شهدا 25 مهرماه در مسجد حضرت فاطمه الزهرا(س) در منطقه پردیسان با حضور اقشار مختلف مردم برگزار خواهد شد.
پردیسان در منطقه هشتم شهرداری و در جنوب غربی شهر قم واقع شده است، این منطقه در سال 1377 توسط وزارت مسکن و شهرسازی وقت تاسیس و در سال 1390 به یکی از مناطق شهرداری قم تبدیل شد.
وی با اشاره به این که دانشجویان به صورت خودجوش برنامه ریزی هایی برای تشییع در نظرگرفته اند گفت: کمیته های اجرایی، عمرانی، تبلیغ، تدفین و اطلاع رسانی برای تشییع و خاکسپاری پیکر مطهر این شهدا فعال شده است.
وی بیان داشت: یکی از این شهیدان 18 ساله در عملیات محرم و دیگری 24 ساله در جزیره مجنون به شهادت رسیدند.
رئیس دانشگاه پیام نور قم تاکید کرد: تدفین پیکر مطهر این شهدای گمنام در دانشگاه پیام نور باعث فضاسازی معنوی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین دانشجویان است.
به گفته وی، ساختمان های دانشگاه پیام نور به نام 2 تن از شهدای مدافع حرم حضرت زینب(س) به نام مهدی صابری و مهدی علیدوست نامگذاری می شود.
وی درادامه از آغاز ثبت نام کارشناسی ارشد به صورت فراگیر خبر داد و گفت: از 23 مهرماه الی 30 مهرماه ثبت نام در این مقطع با مراجعه به سایت سنجش آغاز می شود.
حسینی ادامه داد: دانشجویان می توانند کلاس ها را به صورت مجازی و غیرمجازی انتخاب کنند ضمن این که تمام آزمون های سراسر کشور در تمام شهرها در یک ساعت و یک روز برگزار می شود.
وی با اشاره به این که 521 تن در مقطع کارشناسی ارشد دراین دانشگاه مشغول به تحصیل هستند گفت: همچنین 2 هزار و 160 تن در مقطع کارشناسی نیز در رشته های مختلف تحصیل می کنند.
رئیس دانشگاه پیام نور قم بیان داشت: سالیانه در هر ترم 500 الی 600 تن در مقطع کارشناسی و 200 تن در کارشناسی ارشد فارغ التحصیل می شوند.
وی گفت: 500 استاد در مقاطع مختلف دانشگاه پیام نور قم تدریس می کنند.
8138/ 6133/ خبرنگار: فرزانه پیری ** انتشار- جعفرمسلمیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

آموزش و پرورش استان اصفهان 750 میلیارد تومان کسری بودجه دارد

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، ‘ محسن مهرعلیزاده ‘ در جلسه …

پاسخ دهید