خانه / دسته‌بندی نشده / مجسمه سازان ایرانی در باکو هنرنمایی می کنند

مجسمه سازان ایرانی در باکو هنرنمایی می کنندبه گزارش روز جمعه ایرنا ، جشنواره بین المللی مجسمه سازی با حضور 45 مجسمه ساز از 12 کشور در دو بخش مجسمه سازی بر روی سنگ و نیز خلق آثار هنری از ضایعات دور ریز برگزار می شود.
مجسمه سازان از جمهوری اسلامی ایران، روسیه ، جمهوری آذربایجان ، آمریکا ، انگلیس ، مولداوی ، ترکیه ، تونس ، چین ، صربستان ، اردن و اوکراین قرار است تا چهارشنبه هفته دیگر (19 مهر ماه) کار هنری خود را به پایان رسانده و به هیات داوران این جشنواره بین المللی ارائه کنند.
مرتضی شعبانی مجسمه ساز ایرانی در مصاحبه با خبرنگارایرنا گفت، موضوع کار من در این جشنواره بین المللی محراب مسجد است و سعی دارم با این کار، معماری کهن ایران اسلامی را معرفی کنم .
وی با اشاره به جایگاه خاص محراب در معماری اسلامی گفت ، در این کار خود از دو سمت سنگ استفاده می کنم تا با این نمونه زیبا معماری ایران اسلامی را به نحو احسن در این جشنواره بین المللی به نمایش بگذارم.
علی چراغی مجسمه ساز دیگر ایرانی نیز گفت، بخش مجسمه سازی از ضایعات دور ریز این جشنواره بین المللی با 24 نفر مجسمه ساز از کشورهای آمریکا ، جمهوری آذربایجان ، انگلیس ، روسیه ، ترکیه ، آلمان و هند برگزار می شود که در آن من هم خواستم یک طاووس را از ضایعات دور ریز بسازم.
وی گفت ، در کار هنری خود بیشتر از ضایعات دور ریز که مردم در اغلب موارد به آنها توجه نمی کنند، استفاده می کنیم و از آنها آثار هنری جالبی را خلق می کنم .
جشنواره بین المللی مجسمه سازی باکو از سوی بنیاد خیریه حیدر علی اف جمهوری آذربایجان در موزه رو باز منطقه ‘قلعه’ حومه باکو که از دو روز پیش شروع شده تا 19 مهر ماه دایر است .
آساق ** 337**1579*شس*1613* مرضیه فاتحی*انتشار دهنده: عبدالله غفاریانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

صنایع دستی و سوغات بیرجند در نمایشگاه نوروزی مشهد عرضه می شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بیرجند، علی ناصری این مطلب …

پاسخ دهید