خانه / دسته‌بندی نشده / نخستین مرکز پیش دبستانی تخصصی قرآنی در قم افتتاح شد

نخستین مرکز پیش دبستانی تخصصی قرآنی در قم افتتاح شدبه گزارش ایرنا، دبیر و سخنگوی مجمع خیرین کشور در این آیین با اشاره به نقش خیران نیکوکار در آبادانی کشور اظهار داشت: در حال حاضر 40 درصد از مراکز و فضاهای آموزشی کشور توسط بخش خصوصی و جامعه خیرین احداث می شود.
محمد رضا کارگری افزود: مجمع خیرین که در سال 1377 تشکیل شد، امروز خود را از سربازان کشور و نظام اسلامی می داند و تمامی ظرفیت های خود را در اختیار دولت و قشرهای مختلف مردم قرار می دهد.
وی اضافه کرد: خیرین امروز نه تنها در حوزه آموزش و پرورش مشارکتی جدی و فعال دارند، بلکه در ساخت بیمارستان، آسایشگاه معلولان و بیماران روانی مزمن نیز بسیار کوشا و پر تلاش هستند.

** مدیرکل آموزش و پرورش استان قم نیز در این آیین با اشاره به اهمیت مقوله آموزش و ارتباط آن با پیشرفت علمی کشور گفت: حضور دانش آموزان در فضاهای آموزشی و سپری کردن بهترین دوران زندگی خود در این مکان ها، تنها در صورتی منجربه تغییر رفتار واقعی این گروه سنی می شود که آموزش مفهوم حقیقی خود را پیدا کند.
حمید رضا شیخ الاسلام با ضروری دانستن توجه بیش از پیش به مساله تربیت، ایجاد مدارس قرآنی را اقدامی موثر در این راستا عنوان کرد و افزود: مدارس قرآنی در حیطه تربیت حرکت های مفیدی را پایه گذاری کرد و تاکنون نیز توفیق های بسیار خوبی را بدست آورده است.
وی افزود: جوانان کشور بدون برخورداری از بنیه قوی دینی و اعتقادی بواسطه متکی بودن به نیروی علم و دانش هرگز نخواهند توانست مسیر پیشرفت و اعتلای جامعه اسلامی را هموار کنند.

** مدیر موسسه جامعه القرآن کریم و اهل البیت(ع) که این مدرسه قرآنی تحت نظر و اشراف این موسسه مدیریت می شود، نیز با اشاره به تاسیس 800 شعبه و 92 باب مدرسه توسط این مجموعه مردم نهاد و فرهنگی، افزود: مرکز پیش دبستانی قرآنی امام حسن(ع) به عنوان نخستین مرکز تخصصی پیش دبستانی در قم در زیر بنایی به مساحت یک هزار و 420 متر مربع پس از گذشت یک سال از آغاز عملیات اجرایی، از محل اعتبارهای کمک های مردمی و خیرین مورد بهره برداری قرار گرفت.
حجت الاسلام سید محمد مهدی طباطبایی، ظرفیت پذیرش این مدرسه قرآنی را 300 تن عنوان کرد و گفت: این مکان فرهنگی دارای 2 طبقه، 10 کلاس درس، پنج اتاق اداری، اتاق قصه گویی، سالن اجتماعات و نمازخانه است که متناسب با شرایط ویژه کودکان کمتر از هفت سال یک نمونه بی نظیر در میان بناهای آموزشی کشور به شمار می آید.
وی با اشاره به این که برای سال تحصیلی جدید 10 مدرسه قرآنی در کشور آماده بهره برداری شده است، افزود: 150 هزار دانش آموز در مراکز وابسته به جامعه القرآن مشغول فراگیری آموزش های قرائت و حفظ قرآن هستند و در سال های اخیر گروه های متعددی از قاریان و حافظان قرآن تربیت یافته در این موسسه در برنامه های بین المللی در کشورهای مختلف بویژه الجزایر و ترکیه شرکت کردند.
مرکز پیش دبستانی قرآنی امام حسن مجتبی(ع) در خیابان امامزداده ابراهیم قم احداث شده است.
7403/ 1175 خبرنگار: محسن آقاگلی** انتشار دهنده: رضا علیمحمدیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

صنایع دستی و سوغات بیرجند در نمایشگاه نوروزی مشهد عرضه می شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بیرجند، علی ناصری این مطلب …

پاسخ دهید