خانه / دسته‌بندی نشده / طلاب دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان آموزشی زبان انگلیسی با گرایش مطالعات اسلامی را فرا می گیرند

طلاب دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان آموزشی زبان انگلیسی با گرایش مطالعات اسلامی را فرا می گیرندبه گزارش ایرنا دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان روز پنجشنبه به نقل از مهدی حبیب اللهی اعلام کرد: ‏این دوره آموزشی، 2 سال طول می کشد و در سال های آینده قرار است دوره های آموزش زبان عربی، فرانسوی و آلمانی نیز با ‏گرایش مطالعات اسلامی در دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان برگزار شود.‏
وی افزود: مرکز آموزش دفتر تبلیغات اسلامی با هدف توانمندسازی طلاب و روحانیان در بخش های مورد نیاز جوامع بشری فعالیت می کند و آموزش هایی که در حوزه های علمیه وجود ندارد را به طلاب و مبلغان دین ارائه می دهد.
وی اظهار کرد: دوره های آموزشی در دفتر تبلیغات شامل دوره های آزاد و دوره های رسمی می شود که هم اکنون اولین دوره با آموزش زبان انگلیسی آغاز شده است.
حبیب اللهی با بیان اینکه امسال در چهار رشته زبان انگلیسی، عربی، اسپانیولی و فرانسوی ویژه طلاب نام نویسی شده است گفت: این دوره های آموزشی تنها شامل آموزش زبان صرف نمی شود و جهت گیری آموزش ها به سمت تربیت مبلغ بین الملل برای حضور در خارج از کشور و ترجمه متون اسلامی از فارسی به زبان های دیگر یا از زبان های دیگر به فارسی و فعالیت در فضای مجازی است.
مدیر گروه آموزش زبان های خارجی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان‏ گفت: همزمان با این دوره های آزاد، دوره های رسمی آموزش زبان با همکاری دانشگاه باقرالعلوم (ع) قم برگزار می شود که به شرکت کنندگان در این دوره ها، مدرک رسمی اعطا می شود.
وی، ارائه مدرک اشتغال به طلبگی در حوزه های علمیه را شرط اصلی برای ورود به دوره کارشناسی مطالعات اسلامی به زبان های انگلیسی و عربی دانست و گفت: پس از احراز طلبگی متقاضی برای ورود به رشته زبان عربی در گرایش مطالعات اسلامی لازم است تا پایه سوم حوزه علمیه را طی کرده باشد.
حبیب اللهی افزود: بخشی از برنامه آموزشی و کتاب های اصلی رشته مطالعات اسلامی شبیه به دوره های آموزش زبان در آموزشگاه های آزاد است و البته در کنار این موارد کتاب ها و جزواتی هم طراحی شده تا مبلغان در کنار فراگیری عمومی زبان مورد نظر در خصوص متون تخصصی فقهی و اسلامی هم آموزش های لازم را ببینند.
۱۲۰ گروه تبلیغی دارای مجوز در دفتر تبلیغات اسلامی فعالیت می‌ کنند.
ت/6994 / 2093 ** خبرنگار: آرزو فلاح ** انتشاردهنده: اصغر دواتگرانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

صنایع دستی و سوغات بیرجند در نمایشگاه نوروزی مشهد عرضه می شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بیرجند، علی ناصری این مطلب …

پاسخ دهید