خانه / دسته‌بندی نشده / رصد مهمترین اخبار شبکه های اجتماعی اصفهان (13مهر)

رصد مهمترین اخبار شبکه های اجتماعی اصفهان (13مهر)



الف: اخبار ملی در فضای مجازی استان اصفهان:
*** ادامه واکنش ها به طرح پیشنهادی نظام پارلمانی از مهمترین اخبار مورد توجه شبکه های اجتماعی بود. در حالیکه سخنگوی هیات رییسه مجلس گفته است که شایعه طرح موضوع ایجاد نظام پارلمانی از سوی علی لاریجانی رییس مجلس صحت ندارد و رییس مجلس نظری در این رابطه ندارد، برخی نماینده ها و کارشناسان نظرات خود را در این زمینه بیان کرده اند.به اعتقاد برخی صاحبنظران، تاسیس نظام پارلمانی در کشور زود است و برخی مانند زیبا کلام اعتقاد دارند طرح مذکور عملا به زیان مردم‌سالاری به معنایی که مردم رئیس قوه مجریه را مستقیما انتخاب کنند، خواهد بود.
*** درگذشت حامد هاکان خواننده پاپ کشور نیز از اخبار مورد توجه بود. حامد هاکان خواننده و آهنگساز موسیقی پاپ روز چهارشنبه در 34 سالگی دار فانی را وداع گفت.
ب: اخبار محلی در فضای مجازی استان اصفهان:
*** کاهش 13 درصدی آب ورودی به سد زاینده رود از جمله اخبار محلی مورد توجه بود. به گفته مدیرکل دفتر مدیریت به‌هم پیوسته منابع آب حوضه آبریز فلات مرکزی، در سال آبی 95-96 ورودی به سد زاینده رود هزار و 200 میلیون مترمکعب بوده است که نسبت به متوسط درازمدت کاهش 13 درصدی داشته است. احسانی حجم مخزن سد زاینده‌رود تا پایان شهریورماه را 206 میلیون مترمکعب برشمرد و افزود: در این بخش نیز رجوع به گذشته سد و حجم مخزن 775 میلیون مترمکعبی آن در متوسط درازمدت حاکی از کاهش 70 درصدی مخزن این سد فلات مرکزی دارد.
*** بارانی شدن اصفهان در آبان ماه نیز از دیگر اخبار مورد توجه بود. به گفته برخی منابع خبری به نقل از کارشناس هواشناسی اصفهان، بارش‌های مؤثر برای آبان ماه پیش‌بینی شده و تا آن موقع نباید انتظار بارش مؤثر داشته باشیم.
گ/3011 / 6022



انتهای پیام /*










درباره gohari

مشاهده بیشتر

صنایع دستی و سوغات بیرجند در نمایشگاه نوروزی مشهد عرضه می شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بیرجند، علی ناصری این مطلب …

پاسخ دهید