خانه / دسته‌بندی نشده / 11هزار معلم آموزش 325هزار دانش آموز گلستانی را برعهده دارند

11هزار معلم آموزش 325هزار دانش آموز گلستانی را برعهده دارندبه گزارش ایرنا دراین پیوند امروز وبه مناسبت اول مهرماه ویژه برنامه های آغاز سال تحصیلی در 14 شهرستان تابعه گلستان با حضور مسئولان استان در مدارس برگزار شد.
مدیرکل آموزش و پرورش گلستان در مراسم زنگ آغاز سال تحصیلی در دبیرستان دخترانه شاهد گرگان، گفت: دانش آموزان استان امروز سال تحصیلی خود را در 2 هزار و 600 مدرسه و در قالب 11 هزار کلاس درس آغاز کردند.
محمدرضا وطنی افزود: از مجموع دانش آموزان گلستان، 76 هزار نفر نوآموزان کلاس اولی و پیش دبستانی هستند.
وی با بیان اینکه 22هزار فرهنگی اعم از معلم، کادر اداری و اجرایی در گلستان فعالیت دارند، افزود: از مجموع 11هزار معلم در گلستان 6 هزار و 500 معلم در مقطع ابتدایی و مابقی در مقاطع متوسطه اول و دوم و آموزش و پرورش استثنایی فعالیت دارند.
وی همچنین گفت که کتاب های درسی آماده تحویل به دانش‌آموزان است و امیدواریم امسال با تلاش مجموعه همکاران فرهنگی، اهداف تعیین شده در سند تحول آموزش و پرورش تحقق یابد.
مدیرکل آموزش و پرورش گلستان همچنین به تقارن آغاز سال تحصیلی با ایام محرم اشاره کرد و افزود: امسال تقارن سال تحصیلی با ایام محرم، ماه ایثار و شهادت فرصتی فراهم کرده تا این فرهنگ غنی و میراث ماندگار ائمه اطهار(ع) را در بین آینده‌سازان گسترش دهیم.
مشاور وزیر آموزش و پرورش نیز گفت که سند تحول بنیادین تنها برای آموزش و پرورش نیست بلکه برای نظام جمهوری اسلامی است و این وزارتخانه به نمایندگی از حاکمیت و حکومت اسلامی وظیفه اجرای آن را برعهده دارد.
حجت الاسلام سید مجتبی ملکی افزود: تاکنون 14 عامل موثر برای نظام تعلیم و تربیت کشور شناسایی شده است که سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش بدون حضور این عوامل به اهداف نخواهد رسید.
وی همچنین به تقارن محرم، هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی اشاره کرد و افزود: فرهنگ عاشورا و دفاع مقدس باید در مدارس بازخوانی شود.
6204/1648
تنظیم: علی اصغر تیموریان ** انتشار: پری سالارنیاانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

استاندار: چهارمحال و بختیاری با کمبود 700 معلم مواجه خواهد شد

به گزارش ایرنا، اقبال عباسی عصر شنبه در شورای آموزش …

پاسخ دهید