خانه / دسته‌بندی نشده / تکذیب یک شایعه/در قدمگاه امیرالمومنین ایذه هیچگونه قبری وجود ندارد

تکذیب یک شایعه/در قدمگاه امیرالمومنین ایذه هیچگونه قبری وجود ندارداخیرا در فضای مجازی مطالبی از سوی افراد ناشناس مبنی بر پیدا شدن یک معارض برای مالکیت قدمگاه امیر المومنین (ع) شهرستان ایذه پخش شده است.
قدرت گودرزی نام روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: نشر این مطلب و انتساب آن به نام دفتر امام جمعه خلاف است چون وی در خطبه های نماز جمعه مورخ31شهریور (دیروز)این موضوع را تکذیب کرد ضمن آنکه تاکنون کسی به اداره اوقاف و امور خیریه این شهرستان در باره اثبات ادعای خود مراجعه نکرده و شکایتی طرح نشده است.
وی توضیح داد :این محل به نام قدمگاه است و طبعا’ قبری در آن وجود ندارد و تابلوی قدمگاه نیز نصب است و کسی اقدام به جا به جایی آن نکرده ، این مکان در اداره ثبت شهرستان به نام قدمگاه امیرالمومنین (ع )ثبت شده و سند تک برگ آن به متراژ 742متر مربع در اختیار اداره اوقاف و امور خیریه ایذه است.
گودرزی نام تصریح کرد:عده ای به قصد جلوگیری از حضور مردم در بقاع که صدها سال محل رجوع و احترام عموم بوده، دست به این گونه عمل های ناشایست می زنند تا در اعتقادات عمیق مردم تشکیک ایجاد کنند.
وی از عموم مردم متدین و ولایی ایذه خواست به این گونه شایعه های بی پایه و اساس و دروغ توجهی نداشته و بعد از مرور مسائل در فضای مجازی از اداره های مربوطه موضوع را پیگیری کنند.
گودرزی نام تصریح کرد: اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ایذه بر حسب وظیفه خود ، از طریق مراجع قضایی و پلیس فتا پیگیری کرده و افرادی هم احضار شده اند و پرونده در دست پیگیری است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ایذه گفت:باتوجه به فرا رسیدن ایام سوگواری سرور و سالارشهیدان امام حسین (ع) و حضور آگاهانه مردم در این مراسم بصیرت افزا ، عده ای از سر دشمنی با دین و مکتب اهل بیت (ع) این شایعه ها را پخش می کنند تا حضور مردم در این مکان های مقدس کم رنگ شود.
به گزارش ایرنا در چند روز اخیر مطلبی در فضای مجازی تحت عنوان ‘خبر فوری و ناراحت کننده برای مردم ایذه ‘ منتشر شده که درآن ادعا شده دفتر امام جمعه ایذه ضمن عذر خواهی از مردم ایذه اعلام کرد که تا اطلاع ثانوی امامزاده امیرالمومنین که در ورودی شهر ایذه قرار دارد تعطیل می باشد.
6002/ 7161
خبرنگار:مهسا نوروزی **انتشار :کبری آقازریانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

نماینده مجلس: دلیل مشکلات جامعه غفلت از آموزش و پرورش است

به گزارش ایرنا محمدرضا امیرحسنخانی روز دوشنبه در آیین کلنگ …

پاسخ دهید