خانه / دسته‌بندی نشده / تجهیز 10 سایت آزمون توانمندسازی سواد آموزی در لرستان

تجهیز 10 سایت آزمون توانمندسازی سواد آموزی در لرستانبه گزارش دوشنبه ایرنا از روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان، هاشم دالوند در نشست شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان الیگودرز افزود: 6هزارو 100 آموزش دهنده سوادآموزی برای آزمون توانمندسازی ثبت نام و تا امروز تعداد چهارهزارو 300 نفر در آزمون شرکت کرده اند.
وی بیان کرد: آزمون در بازه زمانی 9 روزه در 10 سایت مجهز متصل به شبکه پرسرعت اینترنت در سه تا چهار نوبت برگزار می شود.
دالوند افزود: استان لرستان بعد ازسیستان و بلوچستان مقام دوم را در آمار شرکت کنندگان در آزمون توانمندسازی به خود اختصاص داده است.
وی تاکید کرد: با توجه به آموزه های دینی و تکثر اطلاعات درجامعه جهانی ومحرومیت افراد بی سواد از امکاناتی نظر بهداشت، دستمزد و حقوق اولیه ضرورت دارد تا با جدیت به شتاب بخشی به سوادآموزی مبادرت کرد.
دالوند درخصوص آمار ثبت نام کنندگان آزمون توانمندسازی سوادآموزان گفت: شهرستان خرم آباد با یکهزارو 480 نفر بیشترین و شهرستان ازنا با 73نفر کمترین آمار ثبت نامی را به خود اختصاص داده اند.
به گفته وی حجم ابلاغی استان لرستان در سال 96 حدود 17 هزار و 500 نفر است و از این تعداد 9 هزار نفر در دوره سوادآموزی، هفت هزار نفر در دوره انتقال و یکهزار و 500 نفر در دوره تحکیم آموزش داده می ‌شوند.
7274/3022
خبرنگار: مریم نریمانی ** انتشاردهنده: احسان کردیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

رشد تئاتر خراسان رضوی کم نظیر است

به گزارش ایرنا، سعید سرابی چهارشنبه شب در نشست شورای …

پاسخ دهید