خانه / دسته‌بندی نشده / 200 هزار دانشجو در رشته های مهارتی مشغول تحصیل می شوند

200 هزار دانشجو در رشته های مهارتی مشغول تحصیل می شوندبه گزارش ایرنا، محمد حسین امید روز یکشنبه در مراسم پایانی جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور در مجتمع فرهنگی یاوران مهدی (عج) قم، اظهار داشت: برنامه های پیوسته ای را در حوزه ماموریت گرایی آغاز کردیم، و روسای دانشگاه های علمی کاربردی در 31 استان کشور از استادان برجسته و صاحب نظر هستند.
وی با بیان اینکه با ثبت نام از این تعداد دانشجو درسال تحصیلی در پیش رو، بخش زیادی از مسیر را برای رسیدن به اهداف تعیین شده طی شده است، افزود: برغم کاهش نزدیک به چهار هزار کد رشته محل، پذیرش دانشجو در مراکز علمی کاربردی نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.
وی با تاکید برتلاش و اهتمام زیادی که برای ارتقای کیفی دانشگاه ها و دانش آموختگان جامع علمی کاربردی صورت گرفته، نتایج آن را برای گام نهادن در موضوع ماموریت گرایی و تربیت نیروی انسانی مورد نیاز خوب و پربار ذکر کرد، و افزود:بر اساس قانون جدید توسعه کشورسهم بزرگی از نیروی انسانی باید توسط دانشگاه جامع علمی کاربردی پرورش داده شود.
امید همچنین با اشاره به مناسب بودن ظرفیت های موجود درکشور برای کارآفرینی و اشتغال زایی، ارتقاء کیفیت این قابلیت ها را از برنامه های دانشگاه مذکور دانست،و افزود: با توجه به تفویض اختیار داده شده به علمی کاربردی برای تشکیل مراکز رشد در کشور، این مسئولیت نیز به خوبی در حال انجام است، تا یک دانشگاه علمی کاربردی، مهارتی و شغل محور داشته باشیم.

** رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی قم و دبیر این جشنواره نیز با اشاره به 2 مزیت ویژه این دوره از مسابقه ها، افزود: ایده های قرآنی و کارآفرینی قرآنی برای نخستین بار جزو بخش های جشنواره های قرآنی این دانشگاه بود.
محمد حسن نادری افزود: در راستای ماموریت های دانشگاه جامع علمی کاربردی کسانی که در راستای ترویج فرهنگ قرآنی ایده های جدید و خلاقانه ای دارند، و آن را عملی نموده و تجاری سازی کردند، با شاخص های تعیین شده مورد ارزیابی قرار می گیرند.
وی با اشاره به راه اندازی کلینیک مشاوره شغلی در استان برای ارایه مشورت های کاری به فعالان قرآنی افزود: با توجه به ظرفیت های قرآنی موجود در قم، این آمادگی در نزد دانشگاه جامع علمی کابردی استان است، که با همه کلینیک های مشاوره مراکز علمی کاربردی کشور به صورت تلفنی و یا از طریق شبکه های اجتماعی و فضای مجاز اقدام به همکاری نماید.
نادری همچنین داوری مسابقه های این جشنواره به صورت متمرکز را دومین ویژگی آن عنوان کرد، و افزود: با همکاری مرکز تلفنی حفظ قرآن کریم از زیر مجموعه های سازمان اوقاف و امور خیریه امر داوری کلیه مسابقه های حفظ، صوت و لحن تنها با حضور چهار داور انجام شد، در حالی که در دوره های گذشته برای هر استان به شکل جداگانه صورت می گرفت.
سیزدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور با حضور بیش از 15 هزار تن در سه سطح دانشجو، استادان و کارکنان برگزار، و با تجلیل از برترین ها به پایان رسید، این مسابقه ها از سال 84 به طور مرتب در حال انجام است، و قم علاوه بر دوره فعلی میزبان 2 دوره گذشته آن نیز بوده است.
7403/ 6133/ خبرنگار محسن آقاگلی ** انتشار دهنده: جعفرمسلمیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

رشد تئاتر خراسان رضوی کم نظیر است

به گزارش ایرنا، سعید سرابی چهارشنبه شب در نشست شورای …

پاسخ دهید