خانه / دسته‌بندی نشده / بازی از مهمترین روشهای انتقال پیام به کودکان و نوجوانان است

بازی از مهمترین روشهای انتقال پیام به کودکان و نوجوانان استبه گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی عصر امروز در بازدید از شهربازی معارفی با عنوان ‘بازی و دانایی’ در مرکز همایش ها و نمایشگاه های آستان قدس رضوی افزود: در این شهربازی معارفی، مفاهیم عالی دینی و فرهنگی به شکلی دلنشین و سرگرم کننده به کودکان و نوجوانان در قالب بازی ارائه می‌ شود.
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: این شهربازی مجموعه کاملی از مفاهیم اسلامی است که در نوع خود کم نظیر و یا بی‌ نظیر است.
رئیسی اظهار کرد: یادگیری آموزه‌ های اسلامی در قالب بازی می ‌تواند ضمن مفرح بودن به شکل ناخودآگاه منجر به انتقال مفاهیم عالی دینی به کودکان شود که در این نمایشگاه بسیاری از اصول ارزشمند اخلاقی و دینی در قالب بازی به کودکان آموزش داده می‌ شود.
وی افزود: تنها راه نشان دادن زیبایی کلام ائمه اطهار(ع) نطق و سخنرانی نیست؛ شعر، نثر، هنرهای تصویری و نمایشی، پویانمایی، بازی و سرگرمی از جمله روش ‌های نشان دادن زیبایی کلام معصومین(ع) بوده که این نوع انتقال مفاهیم بسیار به یادماندنی است.
عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: در این نمایشگاه تلاش شده زشتی‌ های گناه و زیبایی‌های عمل نیک در کنار هم نمایش داده شود.
حجت الاسلام رئیسی اظهار کرد: هر ابزار بازی همراه خود مفهومی را منتقل می‌کند، امروز مغرب زمین تلاش دارد فرهنگ خود را در قالب اسباب بازی‌ها و سرگرمی‌های کودکانه به نسل جدید جوامع مختلف منتقل کند، به واقع بسیاری از اسباب بازی‌های خارجی با ارزش‌ها، فرهنگ، منش و اعتقادات ایرانی اسلامی در تضاد است.
وی با اشاره به اینکه بخش زیادی از زائران حرم مطهر امام رضا (ع) را خردسالان، کودکان و نوجوانان تشکیل می‌ دهند، گفت: آستان قدس رضوی بنا دارد در حرم مطهر بیش از گذشته برای این قشر برنامه‌های ویژه و متناسب طراحی و اجرا کند.
تولیت آستان قدس رضوی بیان کرد: با توجه به داشته‌های عظیم و ظرفیت‌های غنی فرهنگی کشور، می ‌توان در حوزه بازی‌ ها و سرگرمی ‌های کودکانه در مقابل فرهنگ غرب نه تنها تدافعی بلکه تهاجمی عمل کرد و حتی سرگرمی‌های دینی را به کشورهای اسلامی انتقال داد، یقین بدانیم از این مدل در کشورهای اسلامی بسیار بیشتر از مدل‌های غربی استقبال خواهد شد.
به گزارش ایرنا، شهربازی معارفی از سوی موسسه قرآن و عترت تبیان قم طراحی و ساخته شده است. این نمایشگاه از 6 شهریور ماه در محل مرکز نمایشگاه ها و همایش های آستان قدس رضوی برپا شده و تا پایان شهریور ادامه دارد. هرروز شمار زیادی از زائران و مجاوران از این نمایشگاه بازدید و از 14 بازی که در آن ارائه شده است، بهره می گیرند.
7489/5132
خبرنگار: میترا عبداللهی ** انتشار دهنده: علی اصغر ایزدیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

رشد تئاتر خراسان رضوی کم نظیر است

به گزارش ایرنا، سعید سرابی چهارشنبه شب در نشست شورای …

پاسخ دهید