خانه / دسته‌بندی نشده / 250 مبلغ دینی به مناسبت عید غدیر خم به مناطق مختلف استان قزوین اعزام شدند

250 مبلغ دینی به مناسبت عید غدیر خم به مناطق مختلف استان قزوین اعزام شدندحجت الاسلام والمسملین عباس نظری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه هر ساله در دهه ولایت مبلغان دینی به مناطق مختلف استان اعزام می شوند،افزود: این افراد به مدت چهار روز در این مناطق حضور یافته و در خصوص موضوعاتی نظیر امامت و ولایت و مسائل اجتماعی سخنرانی می کنند.
وی همچنین گفت: با حضور مبلغان دینی در یک هزار مسجد استان جشن های مردمی عید غدیر خم در حال برگزاری است و بیش از 400 هیات مذهبی نیز در سطح استان در این خصوص فعالیت می کنند.
حجت الاسلام نظری اضافه کرد: برگزاری گفتمان های دینی، مولودی خوانی، سخنرانی های مذهبی، مسابقات غدیر و پرده خوانی با حضور 100 مبلغ دینی در مساجد استان از جمله برنامه های گرامیداشت عید غدیر خم توسط اداره کل تبلیغات اسلامی استان است.
وی با بیان اینکه غدیر نقطه عطف رسالت و امامت است،گفت: فلسفه غدیر، حب ولایت و پیامش حرکت در مسیر ولایتمداری و ولایت محوری است.
حجت الاسلام نظری به تبیین واقعه عظیم غدیر پرداخت و افزود: خط سیر رهبری در اسلام همزمان با واقعه غدیر به صورت کامل و رسمی از سوی پیامبر گرامی اسلام (ص) ترسیم و تبیین شد.
وی با بیان اینکه پیام عظیم نبی مکرم اسلام در واقعه غدیر الهام بخش جوامع انسانی بود،افزود: غدیر در آسمان، عهد معبود و در زمین، میثاق ماخوذ و جمع مشهود، عید آل محمد (ص) و اظهار سر مکنون الهی است که در آن وظیفه خطیر هدایت مسلمانان و بشریت از نبوت به ولایت رسید.
حجت الاسلام نظری با تاکید بر اینکه غدیر یک تفکر، نشانه و رمزی است که از تداوم خط نبوت حکایت می کند،ادامه داد: پیام بنیادین غدیر حاکمیت معارف علوی و سیاست برخاسته از ولایت بر پهنای هستی است.
این مسئول، غدیر را نقطه تلاقی کاروان رسالت با طلایه داران امامت دانست و تصریح کرد: غدیر همچون چشمه زلالی است که تا پایان هستی می جوشد و کوثری است که فنا بر نمی دارد و افقی بی کرانه و خورشیدی عالم تاب می باشد.
حجت الاسلام نظری با بیان اینکه بها دادن به غدیر، ادای احترام به تکمیل دین و اتمام نعمت و کاشتن بذر ولایت در جانها است،تصریح کرد: درک صحیح غدیر موجب روشن شدن مسیر حرکت انسان به سوی سعادت، کمال و رهایی از ظلمت می شود.
7389*3013
خبرنگار: نسرین رحیمی**انتشار دهنده: رضا اولادیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

نماینده مجلس: دلیل مشکلات جامعه غفلت از آموزش و پرورش است

به گزارش ایرنا محمدرضا امیرحسنخانی روز دوشنبه در آیین کلنگ …

پاسخ دهید